Skocz do zawartości

brudna woda po błękicie???


agniesia01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, do tej pory używałam do profilaktycznej kąpieli preparatu Tropicala "Cristal" , woda była przejrzysta, ostatnio zakupiłam "Błękit" Zoolek no i woda jest normalnie brzydka, na pewno nie przejrzysta. Mieliście stycznosć z tym preparatem? Co jest nie tak?

 

Nie pytajcie o akwarium, obsade i wszystkie parametry bo nie chodzi tu o to, do tej pory akwarium było w porządku, wszystko było ok. Pytanie dotyczy konkretnego preparatu i jego działania lub skutków ubocznych?

 

Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... takie preparaty bardziej szkodzą niż pomagają, a firmy akwarystyczne tylko kasę zbierają na niewiedzy...

Bez nich można mieć krystaliczną wodę bez problemu, jak prawidłowo opiekuje się zbiornikiem. Natomiast te preparaty zabijają florę bakteryjną w akwarium, co w dłuższym czasie szkodzi też rybom. Cristal/błękit obojętnie jaka nazwa, zawierają po prostu błękit metylowy.

 

Nie pytajcie o akwarium, obsade i wszystkie parametry bo nie chodzi tu o to, do tej pory akwarium było w porządku, wszystko było ok.

6x gupik

2x platynka

3x piskorek

5x babka złota

1x krewetka filtrująca

2x kirys pstry

1X kirys albinos

5x żałobniczka

1x glonojad

Jakość wody zależy właśnie od obsady i opieki nad akwarium.

Piszesz że w planach masz 112... więc zakładam że teraz mniejsze, przy tej [źle dobranej] obsadzie krystalicznej wody nigdy będziesz miała.

 

 

Ale konkretna odpowiedź:

Zarówno cristal jak i błękit szkodzą, więc nie powinno ich się lać do ogólnego zbiornika.

Lejąc to do akwarium owszem uzyskasz krótkotrwały efekt czystej wody, ale tylko tym pogorszysz sprawę.

Akwarium powinno działać tak że bez używania żadnej chemii w tym stylu nie powinno być problemów z klarownością wody.

W obecnej wodzie rozwinęły się pewnie pierwotniaki, może to być skutkiem częstego używania chemii.

 

Co zrobić by mieć czystą wodę:

-prawidłowa umiarkowana obsada.

-dobrze dobrany filtr, najlepiej kaskada lub zewnętrzny.

-prawidłowa opieka, podmiany, filtr 24/7.

-nie lać chemii bez potrzeby.

Przy tych spełnionych czterech punktach mogę dać Ci pisemną gwarancje że woda będzię krystaliczna, bez żadnego dopingu chemicznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, masz racje obsada nie jest idealna, ale będę nad tym pracować. Być może to ona jest przyczyną bo pozostałe "zasad" sa zachowane. Tzn podmiany, odpowiedni filtr kaskadowy +24/7. Jednak z ta własnie obsadą woda była wręcz krystaliczna, a wlewałam cristal, Dopiero teraz zamieniłam na Błękit. Poczekam pare dni i zobaczę czy cos sie polepszy, oczyszczając sprzet i szyby na bierząco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...