Jump to content

modernizacja oświetlenia


Recommended Posts

Hej, mam zamiar dołożyć oświetlenie mam kilka, pytań jeżeli jest tu jakiś "elektryk" co kuma te tematy:

 

1. Czy do statecznika elektronicznego 2x24w moge podłączyć jedną świetlówke 24w i będzie dobrze działać czy muszą być dwie?

2. Czy do statecznika elektronicznego 2x39w mogę podłączyć jedną świetlówkę 24w?(kupiłbym taki bo jak zamierzam za ok. rok może szybciej :D zmienić akwa na 240l to bym tylko przełożył i kupił tylko świetówki 39w, a może są takie stateczniki które obsługują świetlówki 24w i 39w?

3. Czy podłączał ktoś z Was świetlówkę pod elektronike z świetlówki kompaktowej(energooszczędnej)? Jeśli tak to jak świeci bo słyszałem że słabiej niż na standardowym stateczniku elektronicznym.

4. Czym różnią się te stateczniki poza ceną oczywiście:

a) http://zoolight.pl/sklep/product_info.php/cPath/27/products_id/529

b) http://zoolight.pl/sklep/product_info.php/cPath/27/products_id/533

5. Czy firma VOSSLOH SHWABE jest dobra?

 

dzięki za odpowiedzi, na pewno mi sie coś jeszcze przypomni ;)

Link to comment
Share on other sites

a no zmiany sie szykują :D , dzisiaj wykleiłem folią pokrywa i wymieniłem standardowe świetlówki na Philips Aquarelle + Philips Master TL-D/865 i teraz widze jakie mam rybki :shock::D, porównując te dwie świetlówki Master/865 i standardową to Philips daje jeszcze raz tyle światła!!! Jeśli ktoś ma jeszcze standardowe świetlówki w pokrywie to polecam.W hurtowni zapłaciłem za 18W 9zł :) (za Aquarellke 21zł)

 

cały czas licze na odpowiedzi na wyżej zadane pytania :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...