Skocz do zawartości

potrzebna pomoc


maniak833
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM mam mały problem nie mogę sobie poradzić ostatnio z woda w akwarium a problem wygląda tak parę dni temu zrobiłem podmianę wody około 50% i po kilku godzinach woda zmieniła się w mleko i padły mi 2 rybki po czym wymieniłem znowu wodę i juz nie jest taka jak przed tym tez jest biała ale juz nie tak mocno. dzisiaj kupiłem kultury bakterii i firmy sera i może to pomoże ale zrobiłem test na twardość gh i kh wyniki sa takie gh 20 i kh 17 i tu już nie wiem co z tym zrobić nie ma zielonego pojęcia czy to jest dobre czy złe jeżeli wiecie co z tym zrobić to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razem wymieniłem znowu około 50% wody i jakoś sie to nie rozwijało do dzisiaj ale ja pisałem kupiłem te kultury bakterii z i po zrobieniu testów na wodę dolałem 10 litrów destylowanej wody by zmniejszyć twardość wody i trochę mi się udało bo miałem 20 a teraz jest 16

 

 

 

a zbiornik mam 112l a w nim

10 neonków

3 kiryski

3 skalary

2 górami

1 glonojad

4 mieczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik uratowany i rybki w nim tez kultury zrobiły swoje ale dziwne to jest dla mnie bo nie dawałem żadnej nowej dekoracji kompletnie nic wszystko co byłe przed wymiana. dziękuje za rady na pewno się przydały a co do twardości mam teraz gh 13 czy to jest już w normie ty jeszcze powinno spać na dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj się do tego co napisał ci janusz.daj baniakowi dojrzeć.Masz zakwit pierwotniaków.w metodzie EI stosuje się 50% podmiany wody i takie rzeczy się nie dzieją.jedynie podmiana około lub ponad 70% wody w dojrzałym akwarium może doprowadzić do zakwitu.Silne napowietrzanie wody wspomaga denitryfikacje.Możesz też zaciemnić akwarium ale to jest trochę stresujące dla ryb.z leków akryflawina

 

co do twardości to zbadaj kranówe potem wodę z akwa i porównaj jeżeli w kranie i w akwa taka sama to masz odp.jeżeli mniejsza to coś zatwardza ci wodę w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...