Skocz do zawartości

Problem z brazowymi glonami


matrix515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej są to okrzemki.

Dziwna rzecz,bo powstają gdy mamy za słabe oświetlenie,lub niestety kiedy jest za duże i o złej barwie światła,przewaga koloru czerwonego.Jeśli masz za dużo azotanów lub ph powyżej 7,5 to też jest ryzyko ich powstania.

Podaj jakie masz oświetlenie i jak długo świecisz.

Dożo jest napisane na forum o tych glonach,poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoje oświetlenie jest troche za słabe jak na twoje akwarium. Na litr powinno być conajmniej 0,5 W światła u Ciebie przy 180 litrach wychodzi ok. 0,33 a przy 200 litrach wychodzi ok 0,3. Musisz regularnie podmieniać wodę w akwarium ja u siebie podmieniam w każdą sobotę ok 30% wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ja tez mam problem z okrzemkami akwa ma jakies 2 tygodnie 122L 70x50x35 oświetlenie 2 zarówki 40V moja woda ma duzo zelaza w sobie a ja o tym zapomnialem i dodalem odrzywke zelazowa do roslin i na 2 dzien sie pojawily pomienilem czesc wody i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam problem z okrzemkami akwa ma jakies 2 tygodnie 122L 70x50x35 oświetlenie 2 zarówki 40V moja woda ma duzo zelaza w sobie a ja o tym zapomnialem i dodalem odrzywke zelazowa do roslin i na 2 dzien sie pojawily pomienilem czesc wody i co dalej?

żarówki? jakie ? jeśli to zwykłe to się nie nadają? dlatego będziesz miał wysyp glonów

skąd wiesz że masz dużo żelaza w wodzie? podaj parametry

BTW nie V tylko W przy mocy żarówki ;)

zeskrob tyle glonów ile dasz rade zmniejsz czas świecenia nie lej żadnych nawozów tylko K2SO4 aha czy podajesz CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pisze żarówki to nie świetlówki czyli mam zwykłe żarówki 2x 40W , nie podaje co2 wiem ze mam dużo żelaza bo kiedyś badali mi wode , mam ze studni wlasnej byla kiedys robiona na niej oranzada pozatym bardzo dobrze rosna mi rosliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pisze żarówki to nie świetlówki czyli mam zwykłe żarówki 2x 40W , nie podaje co2 wiem ze mam dużo żelaza bo kiedyś badali mi wode , mam ze studni wlasnej byla kiedys robiona na niej oranzada pozatym bardzo dobrze rosna mi rosliny

ok jeśli masz na gwincie E27 to tu http://colisa.com.pl/?/s-Sylvania-oswts-zarow.shtml będziesz miał coś lepsze to niż zwykła żarówka możesz poszukać jeszcze czegoś z philipsa o barwie 7000K lub 6000K było by już nieźle. a powiedz mi jaką masz temperaturę wody bo zwykłe żarówki podgrzewają wodę dosyć znacząco jeśli są zbyt blisko umieszczone?

btw brązowe glony to okrzemki i zeolit będzie dobrym rozwiązaniem ale zmniejszenie czasu oświetlenia też by się przyadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...