Skocz do zawartości

Żółta woda.


zspak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem ostatnio problem z kolorem wody w swoim akwarium. Woda bardzo szybko robi się żółta - nawet 4 dni po podmianie 25%. Do tego widzę na roślinach i innych elementach żółty bardzo nieestetyczny nalot. Wygląda to tak że nowe liście są zielone i ładne a te z przed tygodnia są jakby brązowe :(. Nie wiem czy zdjęcia to uchwycą. Ciekawi mnie co może powodować ten osad. Myślę że osad i kolor wody się ze sobą wiążą.

 

Parametry zbiornika.

 

126l. Dojrzały zbiornik (3miesiąć)

Technika LT

Temperatura -26-27

Filtr Aquel fan 2

Nawozy - Co2 - bimbrownia

 

Dekoracje 2x korzeń - jeden sosnowy, drugi z jakiegoś twardego drewna (dąb, buk)

 

Oświetlenie 4x18w

 

Mocno zarośnięte roślinami.

Obsada - Neonki - 10, Bojowniki para, molinezje 3. Zbrojniki - 2. Kiryski i kosiarka.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Czerwona linią oddzielilem obszar który wcześniej był zakryty przez co nie jest w nalocie

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj ALGIN i CRYSTAL z TROPICALA

Broń Boże! :roll:

Środek nr jeden zaszkodzi przy okazji bardzo roślinom, drugi - po jakimś czasie rybom :roll:

 

Swoją drogą jak na "LT" masz bardzo mocne światło...

Co do wody - żadem korzeń Ci nie barwi?

Korzeń sosny... nie rozkłada się czasem?

Myślę że to może być winowajca brudzenia wody...

A może gdzieś jest za mała warstwa żwiru i ziemia wyłazi i brudzi?

 

Co do nalotu na podłożu, mogę się mylić ale kojarzy mi to się z okrzemkami...

A roślinom najprawdopodobniej czegoś brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj ALGIN i CRYSTAL z TROPICALA

Susie, porady tego typu proszę zachować w dziale sprzedaży bezpośredniej firmy Tropical.

 

Glony zaatakowały akwa za mocne oświetlenie

Taa, jasne.

 

Do autora wątku - wodę barwi ci któryś z korzeni,kilka podmianek i powinno być ok; jeżeli nie, to oznacza, że któryś jest spróchniały - trzeba go znaleźć i wyjąć z baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z waszymi opiniami i podpowiedziami poczytałem trochę na temat Okrzemek i jestem na 90% pewien że to one. Mam sporo roślin drobnolistnych lub zbyt delikatnych na zbroników i na nich jest problem najbardziej widoczny. Myślę że zakup 2-3 otosków rozwiąże problem. Kosiarka nie zajmuję się z tego co widzę tymi glonami. Ma co robić z powracającymi po zmianie oświetlenia nitkami. BTW przez pomyłkę zamiast żelaza kupiłem AQUA Plant i jako że już to mam to 2 razy użyłem tego nawozu. Zbiegło się to z czasem ze zmianą oświetlenia i może to jest przyczyna powrotu nitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...