Skocz do zawartości

Pomoc w odpowiednim dobraniu i usadowieniu roślin.


Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium jest obecnie pustka. (proszę nie komentować ilości roślin,sama jestem załamana)

Obecnie jest mw tak : (rysunek zrobiony przy pomocy painta,ponieważ nie mam obecnie dostępu do jakiegokolwiek sprzętu z możliwością robienia zdjęć)

 

:arrow: ogrzewanie:

-stale utrzymuję 26*C

 

:arrow: oświetlenie:

- 2x Power-Glo 20 W

(Wiem,to woła o pomstę, lecz wielokrotnie prosiłam ojca o to,żeby mi dorobił miejsce na dodatkową świetlówkę,lecz on nie chce nawet tego słuchać [tzn. mówi,że jest dobre oświetlenie,a to nie jest prawdą] )

 

:arrow: filtracja:

-Aquael FAN-2

-TetraTec Ex 700

 

Do dyspozycji najprawdopodobniej będę miała ok. 120 zł,więc prosiłabym,żeby zmieścić się w tej cenie .

post-472-13685158193557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roślinki ogólnie nie sa takie drogie. aby akwarium ładnie wyglądało a przedewszystkim aby rybki miały miejsce do plywania najlepiej jest wysokie roślinki posadzić z tyłu a mniejsze i te ,które rozrastają się na boki to zboków przydał by się też jakis korzonek i trochę mchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłabyś napisać trochę więcej o akwarium? Ile litrów, co jest albo co było przyczyną obecnej pustki w akwarium? Bo wiesz lepiej wiedzieć jak to wyglądało w przeszłości żeby było ok w przyszłości :)

Akwarium ma 140 l. Przyczyną jest niedobór światła (jedynie 2x 20w power glo T8), ale nareszcie przymierzam się do dodania świetlówek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz już jaką świetlówkę chcesz dodać? Długo masz te power glo? Ja bym proponował dodać najzwyklejszą świetlówkę gdyż power glo to dobre świetlówki o dobrym rozkładzie widma. To 120 zł chcesz przeznaczyć na same rośliny czy na roślinki i dodanie świetlówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie pragnę podkreślić fakt, którego nie wolno pominąć - a mianowicie wspaniały talent artystyczny Cioci Kazi :) rysunek wspaniały :)

 

A w temacie roślinek, czy Próbowałaś pobawić się tym programikiem?:

http://www.theaquatools.com/aquasketcher

 

Roślinek nie ma za dużo :) ale można coś popatrzeć.

 

Wszystko zależy też od tego jakie tworzysz środowisko :) i jakie rybki tam trzymasz/zamierzasz trzymać.

 

Znalazłem nawet fajne opracowanie na stronie:

http://www.akwa.aip.pl/przyklad.html

 

ze wskazaniem do jakich rybek co pasuje. Może Ci się na coś przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz już jaką świetlówkę chcesz dodać? Długo masz te power glo? Ja bym proponował dodać najzwyklejszą świetlówkę gdyż power glo to dobre świetlówki o dobrym rozkładzie widma. To 120 zł chcesz przeznaczyć na same rośliny czy na roślinki i dodanie świetlówki?

Tak,wszystko już wiem (mei mi pomogła ;) ) Dodam 2x 24w. (SYLVANIA GROLUX 24W + SYLVANIA AQUASTAR 24W)Power glo mam od niecałego roku (kupione jakoś w marcu 09')

W tym momencie skupię się na oświetleniu,a potem dopiero rośliny.

Możecie mi pd oświetlenie doradzić co mogę za rośliny kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre to oświetlenie będzie. A w tym akwarium masz już pokrywę w zestawie czy będziesz robić coś od początku? Jeśli byś nie wiedziała jak jak podłączyć stateczniki, albo gdybyś nie miała pomysłu jak to wszystko popodpinać chętnie pomogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre to oświetlenie będzie. A w tym akwarium masz już pokrywę w zestawie czy będziesz robić coś od początku? Jeśli byś nie wiedziała jak jak podłączyć stateczniki, albo gdybyś nie miała pomysłu jak to wszystko popodpinać chętnie pomogę ;)

Mam już pokrywę i 2x20w - dokładam 2x24 w .

Mei mi się już zaoferowała z pomocą : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...