Skocz do zawartości

Który lepiej wybrać?


rafaelo94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym po prosić was o pomoc. Mam takie zapytanie.. Czy do akwarium 240l kupić filtr JBL E900 czy Aquael UNIMAX Professional 500? Nie wiem czy za kilka lat nie zmienił bym akwa na większe i razem z tym tego JBL, a będąc posiadaczem Aquael'a nie musiał bym tego robić i właśnie o to mi się rozchodzi. Czy kupić JBL czy mniejszego Aquael'a, i dopiero później jak będę większe akwa kupował to kupić większy filtr (może wyjdzie coś nowszego i lepszego)?Z góry dzięki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty kolego mówisz o JBL E1500 ? Czy tym co napisałem. Lepiej wydać teraz 250zł+ przesyłka i później znowu zapłacić za filtr 400 zł? Z przesyłkami wyjdzie z 700 zł za te kilka lat i pytam czy nie lepiej od razu kupić mocny filtr do małego akwa? Albo tego Aquael'a lub JBL e1500. Teraz mam Aquael'a Fan 2 i jestem zadowolony więc myślałem o tych dwóch firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te 2 filtry z pierwszego postu to aquael jest o niebo lepszy,ale do tego baniaka ten JBL bedzie git a w przyszłosci zawsze mozesz sprzedac.... troche nie rozumie pytania...skoro masz wewnętrznego aquaela i jesteś zadowolony to po co chcesz zmieniac??? moze zmienisz w przyszlosci razem z baniakiem? czy moze masz aż tak wymagajace ryby że woda musi byc krystalicznie czysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana filtra zewnętrznego ma kilka plusów między innymi taki,że będzie więcej miejsca w akwa, woda będzie czystsza. A jeśli kolega planuje zmianę na większe akwa to tym bardziej mu się przyda. Jak najbardziej polecam Ci JBL.

Ale wspomniałeś też coś o Eheim, jest to znakomita firma ale droga,ale mogę poszukać Ci podobnego do tego i wtedy sobie zobaczysz jaka cena itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym Ci kolego wdzięczny. Na razie mam akwarium 75l i w nim mam Fan'a 2 i jest miodzio, ale mam zamiar zmienić akwa na większe i pytam jaki filtr, a późnij jeszcze na coś większego. Filtry Eheim są jakieś bez awaryjne? Dzięki na dotychczasową pomoc i czekam na dalsze wskazówki(pomoc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest coś zbliżonego,ale za swoją niezawodność,wykonanie itp. Eheimy mają wysoką cenę,ale potrafią odwdzięczyć się długoletnią bezawaryjną pracą,wystarczy o nie dobrze dbać.

http://allegro.pl/item883110770_eheim_p ... _nowy.html

 

Używane też chodzą bezawaryjnie:

http://allegro.pl/item888186481_eheim_p ... lecam.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście bardzo wysoka;/ Kupił bym za tą kasę dwa JBL heh.. A co możecie mi powiedzieć na temat tego Fluval 405? Widziałem jeszcze filtry Tetra Tec godne uwagi, czy lepiej się w ten sprzęt nie pakować?? Może jakieś inne lepsze firmy od JBL?? Dzięki za dotychczasową pomoc i liczę na dalszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki filtr może się zepsuć czy to normalne? Chodziło by mi właśnie o bezawaryjność. Może ma ktoś takiego Aquael'a i wypowie się na jego temat. Porównując JBL E1500, a Aquael'a UNIMAX Professional 500 to, który byście wybrali na moim miejscu? Słyszałem, że tetry ciekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego widziałeś kiedyś jak pracują zewnętrzne Aquael'e? Są droższe jak Eheim może w tym coś jest.. :?:

 

Czyli, który JBL E1500 czy Aquael UNIMAX Professional 500? Jakie są plusy JBL, a jakie Aquael'a również wady. Czekam na odpowiedzi i dzięki za dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...