Skocz do zawartości

Lotos


Rekomendowane odpowiedzi

Litraż to 25 litrów, obsada 4 gupiki i 4 neonki, temperatura wody to 25C innych parametrów wody nie znam, posiadam jeszcze moczarke która bardzo dobrze rośnie, oświetlenie 15W i jest włączone około 10 godzin dziennie,

filtr i napowietrzacz włączone non stop, rybki karmie płatkami i mrożoną ochotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lotos tygrysi. Mam go i pierwsze liście wypuszcza bardzo nędzne, zawsze te gorsze obcinam i następne już są piękne. Ten lotos będzie miał bardzo długie i wielkie liście pływajace na powierzchni, moje akwa ma wysokość 50cm i ogromne liście pływaja po powierzchni a łodygi (i to grube) zawijaja się bo są takie długie. Czytałem że da się utrzymać liście tego lotosa pod wodą ale trzeba go systematycznie podcinać aż sobie da spokój ;) . Piszę to dlatego że może dziwnie to zabrzmi ale troche małe masz akwa na tę roślinkę... Co do plam to chyba brakuje potasu albo żelaza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam używam nawozu "Tropical AQUA PLANT". Lotos jest mały i został posadzony w akwarium jakiś miesiąc temu.

Wiem że mam troche za małe akwarium na tą roślinke ale planuje w bliskiej przyszłości kupic większy zbiornik a roślinke dostałem w prezencie. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...