Skocz do zawartości

pielęgnice


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aniu, najprawdopodobniej mój glon to plecostomus więc będę mu szukał większego zbiornika, mandi mały - czytałem że to ryba przydenna ale u mnie zawsze pływa po całym akwenie. jak by sie znalazła jakaś ładna, rybka o "intensywnej" barwie i w miarę rozsądnych rozmiarów (do pozostałych) to pewnie pójdą one na "odstrzał". w tym momencie jednak są.

 

to macie może jakieś propozycję rybki na "środek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary - biorę je pod uwagę, ale na końcu. mam nadzieję ze coś innego znajdę.

 

z innej beczki, jak wypie.... mandi (wqr... mnie wczoraj bo za kiryski zaczęły się brać) to przeliczając/uśredniając ile ryb (mieczyków) na ich miejsce może wejść?

 

i szukam dalej "środkowej" rybki.

 

P.S. Barwniak czerwonobrzuchy - parka czy harem? bo już mam dwie wersje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barwniak - tak mi się wydawało, po wpuszczeniu do baniaka 1+2 można zauważyć jedną parkę a druga samica pływa oddzielnie. jak dokupię drugiego samca to stworzy się druga para, czy niekoniecznie? czy wziąć jeszcze dwa samce i dwie samice i niech się zrobią z tych 7 szt dwie sensowne pary?

 

cały czas myślę co zrobić z mandi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o paletkach myślałem, i to na poważnie jak wiesz. tylko powstał jeden problem. gdzie postawić, w mieszkaniu, baniak 100l na wode RO. w kranie nie mam za ciekawej :) pH i kH. jeżeli bym ten problem rozwiązał to pewnie bym paletki włożył :)

 

szukam dalej pomysłów na ładną rybcie/parę/harem o ładnej barwie w wielkości 10-15 (może ciut większej) która by pływała "na środku" toni.

 

 

 

 

EDIT:

znalazłem kolejne potwierdzenie że Barwniaki czerwonobrzuche są rybami monogamicznymi i tworzą stałe pary. (jak by ktoś się pytał :) kilkanaście stron przeczytanych o tej rybce ;p )

 

 

EDIT:

a co myślicie o bojowniku??? ma szanse bytu? rośnie do 10cm (co pewnie rzadko osiągalne w akwarium) czyli przyjmuję dolną granicę i co kojarzę zdjęcia to trzyma się raczej górnej części toni. czy też lubi spie... w "krzaki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...