Skocz do zawartości

[112l] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Moze sie powtórze ale szukam i nic ,mam dylemat na temat oswietlenia w pokrywie mam zamontowane 2x 18w orginalnie i moje pytanie Czy jest możliwosc zamontowania mocniejszego oswietlenia np.2x25w czy istnieją takie swietlówki pasuące pod taką pokrywe czy nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić je 24W T5 - są tej samej długości co 18W T8, a ponadto są bardziej wydajne (oczywiście z założenia bo to jeszcze zależy od producenta itd.). Ponieważ koszt takiego zestawu sięgnie 200zł - potrzebujesz nie tylko świetlówek, ale i innych stateczników, oprawek... ogólnie pojętej elektryki - zastanów się nad umieszczeniem go dodatkowo (często sprzedawcy takich zestawów dają instrukcję jak to zrobić w standardowej pokrywie, a i na bank będzie coś w :google: ). Zważywszy, że zbiornik zapewne 112L dodatkowe 2x24W w środku dnia z całą pewnością pozwoli na uprawę bardziej wymagających gatunków roślin (2x24=48W nie zapewnia 0,5W/L - tzw. umownej minimalnej ilości światła potrzebnej do uprawy większości roślin, a 2x24W+2x18W=48W+36W=84W to już całkiem nieźle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...