Skocz do zawartości

pomoc poczatki akwa


Rekomendowane odpowiedzi

witam was koledzy jestem świerzy w temacie akwa od niedawna osiadam akwa 60l z calym zestawem czyli grzalka z termostatem termometr szklany siatka filtr hailea BT-400 z napowitrzaniem i deszczownia początki były ciezkie chodzi mi o roslinki do akwa mam problem kupilem anubiasa kryptokoryne żabiennice i mech jawajski wsadzilem i anubias dostal dziurawych lisci w sumie to w złej kondycji go dostalem no ale kryptokoryna tez szfankuje strasznie tez jej listki odpadaja żabienica i mech sa ok anubiasowi usunelem liscie chore czyli wszystkie nie stosuje nawozów bo nie wiem jakie podłoże to żwirek akwariowy ciemny i biały ph ok azotanów brak z tym ostanio walczyłem poradzie prosze co robic moze doradzie jakie roslinki na poczatek kupic był bym wdzieczny bardzo za rade oswietlenie to orginalna jazenówka jaka była w zestawie rybki jakie mam to glonojad ,gurami wiem ze zamały zbiornik ale to prezent i do czasu urosniecia bedzie juz duży zbiorniczek 4 gupiki sumik i jeszcze 3 rybki których nie znam pomóżnicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Anubias lubi cień i ciepłą wodę tak samo żabienice i kryptokoryny , nie napisałeś jaką masz temperaturę w akwa powinna być ok. 25-28 , czy to światło jest wystarczające dla roślin ??? ile czasu świeci się w akwa min 12 godz. może do 10 by stykło

Co do światła to nie wiem to musi ktoś opisać co się zna ale sama nie wystarczy . Rośliny standard trawki (zwartki) , wywłócznik , moczarka, rogatek , ale o te które posiadasz możesz powalczyć. nawozy pod korzenie, lub w płynie mikroelementy znajdziesz w sklepie akwarystycznym .

 

Podstawa to światło i mikroelementy + temperatura , zmniejszony ruch wody

Cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

WItam. Jestem nowy i nie bardzo wiedzialem gdzie mam założyć temat więc dołączyłem do tego. Otóż mam akwa 30l i chciałbym do niego dać 4 neony i ze 4 krewetki red cherry. Czy tak można czy coś im będzie nie odpowiadać ? Co mi polecacie na początkek ? Nie chce mieć dużo ryb i wiem że w takim 30 l to nie dużo się zmieści... Dlatego myślę że krewetki i ze 4 rybki to będzie najlepsze rozwiązanie. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Jestem nowy i nie bardzo wiedzialem gdzie mam założyć temat więc dołączyłem do tego. Otóż mam akwa 30l i chciałbym do niego dać 4 neony i ze 4 krewetki red cherry. Czy tak można czy coś im będzie nie odpowiadać ? Co mi polecacie na początkek ? Nie chce mieć dużo ryb i wiem że w takim 30 l to nie dużo się zmieści... Dlatego myślę że krewetki i ze 4 rybki to będzie najlepsze rozwiązanie. Co o tym myślicie ?

Dobrze wybrałeś, ale do tego możesz dorzucić jakieś kiryski lub molinezje. Co do roślin to żabienice, rogatek zajrzyj na http://www.superakwarium.pl tam masz spis roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odp. A teraz kolejne pytania.. Czy jak zmieniam wodę to muszę ją przegotować ? I jak długo musi działać to coś do napowietrzania ( jedni mówią pompka drudzy filter więc nazwałeem to coś ). Bo ja np o 7 jadę do szkoły i wracam o 16 więc czy mogę włączyć to po szkole i na ile godzin czy musi to działać cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś, ale do tego możesz dorzucić jakieś kiryski lub molinezje. Co do roślin to żabienice, rogatek zajrzyj na http://www.superakwarium.pl tam masz spis roślin.

 

Molinezje ??? pogięło ciebie ? idź się doucz, a wtedy będziesz komuś durnoty wmawiał.

 

Wody do podmian się nie gotuje , lecz odstawia na 24h przed podmianą, filtr ma chodzić całą dobę. To nie jest to coś filtr to filtr,a napowietrzacz to napowietrzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30l to nie jest zbyt dobry rozmiar, no ale jak musisz to bym troszkę więcej neonków dała min. 6-7 najlepiej inessa żeby stworzyć chociaż malutką ławicę.

 

A tak ja bardziej polecam do 30l bojownika + kilka krewetek np. yellow, red cherry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...