Skocz do zawartości

Akwarium 15 l


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzan kupić sobie dwie różanki.

Różanki (Rhodeus sericeus) są rybkami stadnymi i hoduje się je w kilkunasto osobowej ławicy. Dwie sztuki nie wchodzą w grę.

 

1. Czy wystarczy akwarium 15 l?

ryby te pochodzą z rodziny karpiowatych i rosną od 8-9 cm czasami spotykane są osobniki 11cm. Więc 15L to chyba "ciut" za mało :D

 

2. Jaką karmę mi polecacie?

co to żywienia:

"Ryby te należy żywić pokarmem bardzo urozmaiconym. Chętnie spożywane są rozwielitki, oczliki, wrotki, rureczniki, larwy komarów, larwy plujki oraz drobno posiekane dżdżownice. Konieczny jest pokarm roślinny - chętnie spożywają glony i mięciutkie rośliny np. posiekaną sałatę." więcej tutaj: http://www.pmp.p-net.pl/ryby.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukix w tak małym akwarium nie można trzymać gubików. Będą się tam strasznie męczyły.

W takim akwarium oczywiście można stworzyć ładny kawałek podwodnego świata, ale bez ryb.

Dałbym tam krewetki. Mogę pomóc w tym temacie bo sam w domu mam 3 krewetkaria.

Na początek dobre by były red cherry, babulti, white peral.

Założyłeś podobny temat pod tytułem "różanki" o to samo w nim chodzi więc po co zakładasz drugi? Nie zaśmiecajmy tak forum bo nikt nie będzie chciał tu przychodzić, powiedzmy nie spamowaniu.

Odnośnie twojego pytanie, różanek w tak małym zbiorniku niemożna hodować.

 

Pozdrawiam, może zdecydujesz się na krewetkarium. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym krewetkarium, albo:

5 neonków,

2 glonojady/2 mieczyki

A poza tym to są guPiki, a nie guBiki

Czy Ty wiesz co piszesz?

nie Glonojady tylko zbrojniki (których jest ponad 100 rodzajów) osiągają wielkość minimum 10 cm więc nie nadają się do 15L!

mieczyki (jakie? hellera?) osiągają wielkość od 10-12 cm

z tymi neonkami również trochę przesadziłeś.

 

Wg. mnie żadne ryby nie nadają się do takiego akwarium. Gdy wsadzisz filtr, i grzałkę na rybki nie będzie już miejsca.

Nawet na krewetkarium 15L to trochę mało.

 

Lepiej zostaw sobie to akwarium jako lecznicę czy kotnik, a dla rybek zainwestuj w większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewwa ma rację. AkwarystaR nie łap za słówka bo wypisujesz straszne rzeczy. Mieczyki potrzebują zbiornika minimum 100l, oraz zbrojniki niebieskie.

Łamiesz regulamin ponieważ wprowadzasz ludzi w błąd. Czemu wypowiadasz się w tematach ci nieznanych? nie mówię że się nie znasz na akwarystyce ale chyba chodzi ci o wyższą liczbę w liczbie postów a co za tym idzie mieć wyższą rangę.

Oczywiście bez obrazy do ciebie bo nic do ciebie nie mam ale nie chcę aby tak "kaleczono" akwarystykę.

 

Pozdrawiam trzymaj się. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku przesledz troszke forum w poszukiwaniu podobnych tematow. Dowiesz sie conieco. Tutaj masz linka do tematu, gdzie znajdziesz moj post z propozycjami urzadzenia malego akwarium:

viewtopic.php?f=22&t=1235&st=0&sk=t&sd=a&start=0

Otworz sobie podane tam przeze mnie linki, poogladaj.

Z 15 litrami pola do popisu nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnuj z tych razborek. Są to rybki stadne i bardzo ruchliwe, najlepiej czują się w stadzie około 10 sztuk. Nawet na 5 sztuk te 15L jest za małe.

 

Postaw na krewetki. Kup z 4 krewetki amano, lub innych. One szybko się rozmnażają.

rośliny dla nich to mech javajski, nie potrzebuje on dużo światła także powinien Ci bardzo ładnie rosnąć. Możesz go przyczepić do małego korzenia, lub kamieni. Poczytaj sobie o nim..

Temperatura 25 stopni wystarczy.

3. Czy konieczny jest natleniach? Ja mam tylko filtr.

Sam filtr również powoduje natlenienie wody, wiele z filtrów, (jak nie wszystkie) mają możliwość natleniania wody. Napisz jaki masz ten filtr...

krewetki około 10 zł

roślinki- mech jest tani może dasz za niego 5 zł

no i ewentualnie korzeń- w moim mieście płaci się za jego rozmiary. Więcej niż 20 zł nie zapłacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filtr nie ma wbudowanej opcji natleniania to raczej tak. Chyba że zakupisz deszczownię http://pl.wikipedia.org/wiki/Deszczownia_(akwarystyka) (którą możesz też sam zrobić).Wówczas wypływająca z niej woda, będzie wprowadzać w ruch całą powierzchnie wody w akwarium, dodatkowo ją natleniając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...