Skocz do zawartości

240l - 280l


Szwedzik10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy forumowicze!

Aktualnie mam akwarium 34l. i mi się ono bardzo znudziło. Od dłuższego czasu planuje większe (takie jak w temacie) akwarium. Bardzo spodobała mi się Amazonka i chciałbym stworzyć biotop Czarne wody. Na początku myślałem nad pielęgnicami pawiookimi ale na nie potrzenuje większe akwarium. Do głowy wpadł mi pomysł aby stworzyć jakieś stadko miejszych rybek "świecących" i jakieś większe pielęgniczki ( nie pielęgnice ) na dno oczywiście chciałbym coś z kirysków. Więc przejdźmy do moich pytań :P :

- ile neonków ( czegoś z kąsaczy ) mogę dać do akwarium ( przypuśćmy że stanie to na 240l ale jeszcze nie wiem ) Ja chciałbym tak opoło 50szt.

- jakie pielęgniczki ( ale proszę o jakieś mało znane ) nie chce takich typu ramirez i kakadu.

- ile pielęgniczek i ile gatunków moge tam dać. Chciałbym tak dać z 2gatunki i harem ich czyli 1+3

- jakie i ile kirysków.

Od razu mówię że to będzie akwarium typowo korzenne, ze strefami mroku, półmroku itd. ( jak to w amazonce ) i że chce rozmnożyć te rybki które bd miał. Za pomoc serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości neonów to chyba lekka przesada 50 o ile chcesz tam jeszcze dokładać pielęgniczki. Myślę, że 30szt spokojnie wystarczy, możesz pomieszać ze zwinnikami blehera. Co do pielęgniczek to zależy do jakich masz dostęp. Jest ich całe mnóstwo. Opisy znajdziesz tutaj.

 

Do tego stado kirysów nawet 10szt nie będzie źle. Jak chcesz to możesz zbrojniki dołożyć. Sporo eL-ek jest w tym biotopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...