Jump to content

Problemy z rybami


 Share

Recommended Posts

Wiatam w akwa ogólnym ostatnio zrobiłem odbłyśnik i wsadziłem tło tapetowe do wnętrza akwa od tego momentu zaczeły się problemy w perwszej kolejności padł samiec gupika, potem 3 mieczyki, glonojad i bojownik, 2x kardynałki, dzś jeszcze kirysek. Wówczas gdy nakleiłem odbłyśnik to mi zaczeły paadać roślinki mają taki lekko brązowawy polot na sobie, u ryb zaopserwowałem zaczerwienione podbrzusze.

Czy to może być problemem? Stosowałem preparat MFC ale to nie pomaga ryby padają dziś kupie testy na ph to podam jeszcze parametry wody.

Pozdrawiam i dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

tło tapetowe (tzw. fototapetę) wsadza się za akwarium a nie do jego wnętrza... do akwarium wsadza się jedynie tło strukturalne. Zapewne to było przyczyną śmierci rybek. Rozkładający się papier razem z tuszem i innymi środkami chemicznymi nie jest dla rybek ciekawy...

 

Substancje wyłaniające się z tła mogły również wpłynąć na rozwój glonów w akwarium. Odbłyśniki zwiększające (minimalnie) natężenie światła mogły tylko dopomóc glonom w ich rozwoju. Nie wydaje mi się aby odbłyśniki były tu głównym powodem pojawienia się glonów.

Link to comment
Share on other sites

OK tapete wywaliłem z akwa powodem jej tam wsadzenia bylo to, iż jak byla za akwarium to tło było strasznie ciemne. Ale już go niema czy jakoś moge zachamować padanie rybek czy to nastąpi samo czynnie? Dodam, że znieżyłem ph wyszło 7,5 to raczej jest dobre.

 

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie samo ph ma znaczenie w akwarium ale to inna bajka. Powinienes podmienic troche wody, zeby sie oczyscila z chemii, ktora przedostala sie do zbiornika z tapety. Wez odstana minimum 24 godziny wode o tej samej temperaturze co w akwa i podmien z 30%. Za pare dni znowu podmien troche.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzis podmienilem wode jutro znowu podmienie i pojutrze myślę, że to powinno wystarczyć zobacze jakie efekty narazie jestem zadowolony bo dziś rano nie znalazlem żadnej padniętej ryby to już postęp bo przez ostatni tydzien znajdowałem po 2 rano, z własnej głupoty starciłem 20 ryb.

 

Wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...