Skocz do zawartości

Problemy z filtrem


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, Filtr AQUAEL FAN-1 plus, problem polega na tym, że filtr zachowuje działa bardzo słabo tzn. nie napowietrza i ruch wody jest praktycznie nie zauważalny. Co drugi dzień wyjmuję go z akwa żeby go przeczyścić, ale on jest czysty, bo własnie co drugi dzień się zacina. I nie wiem co robić kupić sobie nowy(bo reklamować mi się nie opłaca) czy da się tę usterkę jakoś usunąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reklamację to się opłaca. fakt trwa to do 14 dni ale sprzedawca ma obowiązek odesłać go do producenta. ja tak reklamowałem swojego Aquael Fan 2 Plus. dostałem nowy filtr. a gwarancja była dość długa bo 3 lata. wiec jeśli masz okazje to oddaj. a wyczyściłeś swój filtr dokładnie?? rozebrałeś w drobny mak i wyczyściłeś porządnie każdy zakamarek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle podpięty wężyk albo po prostu w jednym miejscu się zagiął i ograniczył przepływ powietrza, może na końcu masz jakąś regulacje przepływu powietrza itp.

Swoją drogą niektórzy ten wężyk wkładają do wody, ponoć bardzo brzęczyk wycisza a ruch wody w zupełności natleni wodę [pomijam skrajne sytuację gdy np ktoś podaje co2 w nocy i trochę przesadzi].

 

O ile dobrze zrozumiałem czyścisz głównie gąbki i filtr bez rozkręcania? To raczej bardzo wydajności jego nie zwiększy jak coś wyraźnie jest nie tak.

Przydałoby się rozkręcić i wyczyścić go w środku - jak to nie jest jakaś fabryczna usterka to po takim wyczyszczeniu zauważysz bardzo dużą różnicę i myślę że w tym tkwi problem - chyba że już czyściłeś mu "bebechy", wtedy pozostaję gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trzewia" mu czyściłem i to bardzo dokładnie,pierwsze co zrobiłem jak zaczęły się problemy to go rozebrałem. tak jak napisałem 2 dni i przestaje działać a filtr jest czyściutki jak go wyjmuję co średnio dwa dni. filtr był kupiony w czerwcu '09,problemy zaczęły się w połowie listopada kupiłem go na ul. Złotej 2 w Stolicy dlatego mi sie nie opłaca reklamować bo podróż bo Wa-wy by mnie więcej kosztowała niż nowy filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...