Skocz do zawartości

Problem ze Skalarami.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mianowicie mam parkę skalarów, a podczas znoszenia ikry samica i tak jest nerwowa i wręcz walczy z jej partnerem co robić? Samiec jest skalarem marmurkowym a samica jest srebrna w czarne paski (nie wiem jaka to odmiana).Zaraz pewnie mi napiszecie że hybrydy są niedopuszczalne, ale i tak się zanosi na to że samica nie dopuści swojego "partnera" do zapłodnienia ikry.Macie jakąś rade dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego samiec najpierw zjadł calutką ikrę ;( Straciłem nadzieję i olałem sprawę a potem zobaczyłem jak samiec zapładnia kolejną partię ikry. Na następny dzień chciałem wyjąć grzałkę i kupić drugą (na grzałce była ikra) i przełożyć do drugiego akwarium. Niestety ikra nie przetrwała nocy albo została zjedzona przez samych rodziców albo przez inne ryby. Teraz przygotuję się na zaś i kupię grzałkę drugą jakby się samicy znowu zachciało znosić znowu ikrę na grzałce. Przepraszam za zaśmiecanie problem rozwiązał się sam.Proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam problem z skalarami. Dokładnie w piątek (2.04.2012) dostałam 2 skalary. Koleżanka mówiła, że to 2 samce, ale ja nie jestem tego pewna. W czwartek jedna z rybek złożyła ikrę, niestety nie widziałam całego procesu. Po kilku godzinach jaja stopniowo bielały. Dziś samica złożyła po raz kolejny ikrę (tym razem widziałam wszystko). Na początku oczyszczała liść, później przeganiała inne rybki, zaś dziwiło mnie, że obydwa skalary zaczęły się "szarpać za pyszczki". Cały proces polegał na tym, że samica składała jaja, a "samiec" je zjadał. Ikra powoli pokrywała się białym nalotem, aż w końcu została zjedzona. Czy to możliwe, że samica składa jaja nie mając partnera? Czy moje rybki mogą być dwiema samicami? A jak nie to dlaczego "samiec" nie zapładniał ikry? :help:

 

 

 

 

agunia997- Pisownia! Temat strasznie odkopany, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że samica składa jaja nie mając partnera?

Tak, jest to możliwe.

Czy moje rybki mogą być dwoma samicami?

Tak. Moje samice bardzo często walczą ze sobą, podobnie może być w tym przypadku.

A jak nie to dlaczego "samiec" nie zapłodniał ikry?

Widocznie albo to nie jest samiec, albo masz nie dobraną parkę. Wstaw zdjęcia skalarów, najlepiej podczas tarła, a my rozpoznamy ich płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...