Skocz do zawartości

Problem z roślinami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 60l akwarium i aktualnie zero roślin wszystkie mi popadały dostawały brązowych plam i umierały stosowałem nawozy JBL tabletki torfowe nawozy płynne żelazo akwarium ma już 2 lata w sklepie akwarystycznym polecają mi co 2 oświetlenie to 15W wzmacniane temperatura 26 stopni filtr aqael 750 turbo obsada 2 molinezje 4 kiryski 4 rozborki 2 glonojady pomóżcie jakie rośliny kupić czym zasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz kupować tylko te cieniolubne w akwarium masz 0,5w/l.

Uważam,że możesz troszkę pokombinować,zastosować świetlówki z mocniejszą barwą światła,dodać lepsze nawożenie,co2 i może nie wszystkie, ale większość tych nawet bardziej wymagających będzie u ciebie rosła.

Jeszcze podłoże ,sam żwirek nie wystarczy,proponuje tetra plant complete substrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świetlówkę za 60zł z lepszą barwą światła wczoraj kupiona niby na glony też i wybarwienie rybek widać efekt bo dużo jaśniej jest grzałka porządna filtr na deszczowni od godziny chodzi oświetleniem steruje automat od 12:00 do 18:00 działa świetlówka już sam nie wiem wydałem już troszkę na roślinki i się nie utrzymały ani razu .

 

edit:

 

tetra plant complete substrate a jak to zastosować kolego na żwirek czy muszę zebrać żwirek restart nie wchodzi w grę szkoda rybek męczyć mi

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz kupować tylko te cieniolubne w akwarium masz 0,5w/l.

Uważam,że możesz troszkę pokombinować,zastosować świetlówki z mocniejszą barwą światła,dodać lepsze nawożenie,co2 i może nie wszystkie, ale większość tych nawet bardziej wymagających będzie u ciebie rosła.

Jeszcze podłoże ,sam żwirek nie wystarczy,proponuje tetra plant complete substrate

Nie wiem jak Ci wyszło 0.5 jak on ma 0.25 czyli standard!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

w sklepie akwarystycznym polecają mi co 2 oświetlenie to 15W

Przepraszam ale źle odczytałem to co 2 oświetlenie.

Myślałem,że 2 razy 15 watt.

W taki razie nie pozostaje ci nic innego jak zakupić rośliny cieniolubne,lub dołożyć świetlówkę.

Jeszcze raz sory za niedoczytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...