Skocz do zawartości

morskie 200


pixell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już jakiś czas chodzi za mną akwarium morskie. Na sam początek chciał bym postawić 200 litrowe max 240/250 (takie warunki mieszkaniowe) I moje pytanie czy ta obsada zdała by się w akwarium rafowym?

synchiropus splendidus 1+1

pseudocheilinus hexataenia 1+1

amphiprion ocellaris 1+1

pterapogon kauderni 1+1

 

maksymalnie jeszcze krewetkę lysmata amboinensis

 

do tego ukwiały i korale miękkie i twarde prosił bym o informacje bo nie wiem czy w ogóle pakować się w koszta z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może koszta się uszczuplą bo akwa 240 + sump z 80l + oświetlenie + cała reszta to groszowa sprawa bo jak się rozeznalem to u znajomego stoi coś takiego bo on zrezygnował z takiego akwa bo nie miał na to czasu a chętnie by się pozbył za jakieś tak grosze myślę. Jakąś skałę żywą z indonezji to mogę mieć za 17zł/kg (tak mi w akwarystyku Pani powiedziała że po hurtowej cenie mi załatwi sole i inne preparaty też mam taniej). Problem by był własnie z obsadą. A samo życie to moga mi sprowadzić Ci z sieci Kakdu tylko muszę podać co chcę a i dokupić filtr RO i ID pod kran. No i oczywiście ile tej skały potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 17 zł to chyba martwa skałę z indonezji będziesz miał , bo oni drożej ja kupują

 

Nie wiem co to tobie znaczy groszowe sprawy :mrgreen:

 

No to czyli szkło i oswietlenie masz za grosze czyli oszczędzisz jakieś 2-3 tyś na :roll:

 

teraz odpieniacz 1300 zł

2 pompy cyrkulacyjne 800 zł

sol 300 zł

filtr ro 250 zł

żywa skała 30 kg X35 zł i nie brał bym tańszej bo się możesz nieźle przejechać 1000 zł

żywy piach 400 zł

korale ze 30- 40 szczepek po 100- 150 zł czyli jakieś 4000 zł

obsada to po dwóch miesiącach będziesz się zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Danielek dobrze mówi, ma w tym doświadczenie :)

 

To jeżeli uda Ci się kupic wszystko "po znajomości" to wyjdzie taniej.

 

Te Twoje posty w większości na tym forum nie wnoszą nic do spraw akwarystycznych...

jest sens nabijać posty a potem mieć upomnienia od adminów...

 

myslałem że nabijanie postów to już przejedzone....

 

pozdrawiam i sorr że nic nie wniosłem do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ale własnie chodzi mi o takie z koralami, ukwiałami i strzykwami nie tylko samą żywą skałą... A poza tym wiem że niektóre gatunki ryb nie potrafią żyć bez ukwiałów, a ja nie znam aż tak dużo morskich ryb. (cały czas tą wiedzę pogłębiam ale starałem się posiąść tą wiedzę najbardziej podstawową odnośnie ryb łatwodostępnych w sprzedaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...