Skocz do zawartości

Akwarium 240l Obsada Pielęgnic


jerrymagu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a polecam do tego zestawienia skalary

Ty znasz się na tym?

 

skalary nie są demonami szybkości i w czasie tarła tamtych mogłyby dostać po łbie :x

litraż spory ale pielęgnice jeżeli chodzi o terytorium są bardzo zaborcze ;)

myślę, że jednego zbrojnika mógłbyś spokojnie mieć (tylko, że w czasie tarła byłby skłonny do podjadania ikry) :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam :)

 

Chciałbym Was prosić o pomoc,w obsadzie pielęgnic do akwa 240l.

Zależy mi, aby umieść któreś z niżej wymienionych

 

Pielęgnica:

Salvini

Eliota

Severum

Skośnopręgą

Miodową

Sajica

Meeka

 

Które z nich mogłyby być trzymane razem i w jakich ilościach, para na jeden gatunek czy też np. 1 samiec i 2 samice.

Jak to widzicie, proszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajica + Meeka/ Sajica + Miodowa/ Miodowa+ Meeka/ Miodowa + Sajica

 

Tego typu połączenie pielęgnic jest możliwe w tym akwarium + można dodać w/w przez Svertinga molki lub mieczyki/ ameki/ zmienniaki

 

Jeżeli chcesz jeden gatunek to proponuje 1+2 Zwanej przez Ciebie P. eliotii

 

Severumów nie dostaniesz nigdzie. Jedynie Plamookie (błędne nazewnictwo w sklepach), które ludzie potocznie nazywają "Severumami", ale na te ryby akwarium jest przymałe

 

Salvini mogłyby być, ale proponowałbym samą parkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Severumów nie dostaniesz nigdzie. Jedynie Plamookie (błędne nazewnictwo w sklepach), które ludzie potocznie nazywają "Severumami", ale na te ryby akwarium jest przymałe

 

 

Zgadzam się.Sama mam te ryby i 240L jest stanowczo za małe . Szukam im większego lokum. Polecam do tego litrażu skośnopręgie , bardzo fajne pielęgnice i są w miarę spokojne . Możesz im urządzić fajny kącik , nie polecam łączenia kilku par pielęgnic w takim litrażu , podczas tarła najsilniejsza para wybije resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie za gęsto przy tej ilości ryb co podałeś. Zacznie się tarło, jedna para pielęgnic zajmie dużą część akwarium a druga będzie się kisić z innymi rybami. To mieszanka wybuchowa. Jak już to:

 

1+1 Sajica

1+1 Meeka

1+3 Molinezja

 

Aczkolwiek ja na Twoim miejscu rozpatrywałbym bym jeszcze opcję:

 

1+1 Sajoca

1+3 Molinezja

12 x Astyanax mexicanus - w wersji powierzchniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...