Skocz do zawartości

Woda przy przeprowadzce


michusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium to 240L. Niedługo będę się przeprowadzał. Czy mogę wodę przelać do butelek, a po ustawieniu akwarium na nowym miejscu wlać ją z powrotem, doprowadzić do odpowiedniej temperatury i wpuścić ryby? Jeśli nie to co mam zrobić?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W wodzie masz tylko 5-10% bakterii, więc ona nie jest "AŻ" tak ważna jak filtry i podłoże. Czasami warto coś pokombinować, ale czasem trzeba liczyć się praktycznie w restartem ;).

Podaj więcej danych np: jak daleko przeprowadzka, ile czasu ma trwać przerwa w działaniu zbiornika, obsada, sprzęt itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A po co mu sama woda ? :roll:

No chyba, że jako zalążek bakterii ;). Bo mając tylko dojrzałą wodę, to tam za bardzo nie poszaleje od razu ;).

Potrzebuje "coś" więcej niż sama woda;). A potem i tak czekają testy. Bez tego się nie obędzie podczas "przeprowadzki" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu zapytam, żeby nie robić nowego tematu. Zamierzam w przyszłości zmienić podłoże, ale mam tylko malutkie akwarium 10 litrów, i tam musiałbym upchnąć 8 Neonów i 3 Otoski. Czy jak filtr będzie dojrzały, a woda stara, to też trzeba aż 2 tygodnie? Wiem, że i tak się powinno, ale chyba lepiej szybciej wpuścić, niż kisić ryby w 10l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki biostarter to pic na wodę. Bakterie nitryfikacyjne są tlenowe, a zgadnij ile go mają w tej butelce? I jeszcze piszą 24h i wpuszczasz ryby. Chodzi mi o to, jak bardzo zostanie przy takiej operacji zachwiana równowaga biologiczna, czy nie na tyle że po wpuszczeniu od razu zdechną ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio zmieniałam podłoże to nie czekałam z rybami bo nie miałam warunków. Po prostu spuściłam całą wodę z akwarium do wiader, wrzuciłam tam ryby, działający filtr i rośliny. Wywaliłam stare podłoże zostawiając trochę syfku na dnie w celu szybszego dojrzewania nowego dna. nasypałam nowe podłoże. Zalałam akwarium tą wodą z wiader poza tym wiadrem gdzie były ryby, filtr. Zasadziłam ziele. Włożyłam do akwarium turbofilter z watą i włókniną filtracyjną, żeby wyciągnął to co jeszcze z nowego podłoża po akwarium furgało. Po godzinie wyciągnęłam turbofilter i zamontowałam stary filtr po czym wpuściłam ryby i krewetki. Pamiętać należy jedynie, żeby nie karmić ryb przez pierwsze 2 dni a potem przez 2 tygodnie karmić je bardzo oszczędnie aby zwierzaki nie obciążyły za bardzo akwarium swoimi odchodami. Tak samo z nawożeniem. Na początek lepiej nie nawozić póki ziele się na nowo nie ukorzeni a potem startować delikatnie od niewielkich dawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio zmieniałam podłoże to nie czekałam z rybami bo nie miałam warunków. Po prostu spuściłam całą wodę z akwarium do wiader, wrzuciłam tam ryby, działający filtr i rośliny. Wywaliłam stare podłoże zostawiając trochę syfku na dnie w celu szybszego dojrzewania nowego dna. nasypałam nowe podłoże. Zalałam akwarium tą wodą z wiader poza tym wiadrem gdzie były ryby, filtr. Zasadziłam ziele. Włożyłam do akwarium turbofilter z watą i włókniną filtracyjną, żeby wyciągnął to co jeszcze z nowego podłoża po akwarium furgało. Po godzinie wyciągnęłam turbofilter i zamontowałam stary filtr po czym wpuściłam ryby i krewetki. Pamiętać należy jedynie, żeby nie karmić ryb przez pierwsze 2 dni a potem przez 2 tygodnie karmić je bardzo oszczędnie aby zwierzaki nie obciążyły za bardzo akwarium swoimi odchodami. Tak samo z nawożeniem. Na początek lepiej nie nawozić póki ziele się na nowo nie ukorzeni a potem startować delikatnie od niewielkich dawek.

I po tym wszystkim nie było żadnych problemów z rybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...