Skocz do zawartości

glony czy nie glony?


grzesiek.wow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z nalotem przypominającym pleśń, o zielonym kolorze. systematycznie mimo cotygodniowego czyszczenia porasta szczególnie dno, szyby, oraz rośliny. nie wiem dokładnie co to jest. Po rozmowie ze sprzedawcą w sklepie polecił mi błękit twierdząc że to są glony, jednak nie chcę od razu dawać chemii, gdyż mam narybek pływający w akwarium. Próbowałem szukać podobnie wyglądających glonów jednak nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało.

pH w zbiorniku wynosi około 7,6

temperatura około 26 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałeś pod nazwą "sinice" ?

jak już napisałem, próbowałem je zidentyfikować samemu, jednak sinice na wszystkich znalezionych przeze mnie zdjęciach wyglądały inaczej. to coś co znajduje się u mnie w akwarium ma fakturę podobną do waty i kolor nieco ciemniejszy niż widać na zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił co to jest bo nie mam pojęcia, mi to nie wyglądało po znalezionych zdjęciach na sinice, choć wg opisów zachowuje się podobnie. Jednak mam kilka dodatkowych pytań.

 

zaciemnij zbiornik na conajmniej tydzień

Zbiornik ma być całkowicie zaciemniony(jakoś je przykryć czy wystarczy nie zapalać światłą) czy wystarczy że ograniczę światło do np kliku godzin dziennie? Wiem że erytromycyna rozkłada się pod wpływem światła i dla tego się pytam.

 

podawaj erytromycynę

Erytromycyna to jednak antybiotyk. Jak to się ma do filtra oraz do ryb? Bo szczerze mówiąc to moje jedyne akwarium(126L) i nie mam gdzie przełożyć obsady, a ponadto posiadam narybek o który też się obawiam. Czy samo zaciemnienie zbiornika i ograniczenie pokarmu nie wystarczy? Szczerze mówiąc wolał bym uniknąć rozwiązań w postaci chemii i antybiotyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciemniasz całkowicie zbiornik, włączasz dodatkowy napowietrzacz na full, i dodajesz erytromycynę wg zaleceń w internecie. u mnie nic się nie stało nigdy rybkom, natomiast rośliny po kuracji ruszyły jak szalone, podejrzewam że ten antybiotyk ma jakieś pierwiastki które służą wzrostowi roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...