Skocz do zawartości

Filtr JBL?


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o firmie JBL? Jeśli ktoś miał lub ma, proszę sie wypowiedzieć jak działają itd. potrzebuję bardzo informację, gdyż zamierzam kupić filtr zewnętrzny do 200l i nie wiem, czy JBL będzie odpowiedni...

Myślę o tym modelu:

http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=831509008

 

Co Wy na to?

Proszę o sugestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam od ok 2-3 miesiecy filtr jbl e1500.

jestem z niego zadowolony.

filtr jest latwy w obsludze.

filtr e 900 powinien spelnic twoje wymagania. pasuje do akwarii od 100l do 300l (dlugosci akwarium od 80cm do 120cm). tu masz moj post z pytaniem o filtr tyle ze do 360l --> viewtopic.php?f=91&t=12045

aha dodam ze tez od tej samej osoby kupywalem filtr i tranzakcja przebiegla bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kup tego jbl! Tetra przy nim odpada z racji wykonania a eheim jest już dużo droższy. Nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz :roll: . ;)

 

Ps:pomyśl nad jbl 1500, nigdy nie wiesz kiedy zmienisz akwa na większe ;) . A mocniejszy filtr zawsze można troszkę przykręcić na zaworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e1500 jest do max 600l ale odmulac dno musze samemu. mimo ze niekiedy naprawde duze rzeczy potrafi zassac.

u mnie jest dolozone dodadkowo napowietrznienie z pompki i moze to zakloca obieg wody, dlatego wszystkiego nie wciagnie. kupy i inne smieci czesto zostaja w roznych zakamarkach, ozdobach, np za kamieniem, korzeniem itp

 

ale mimo to jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

 

A w jakiej cenie jest e1500?

chyba aż taki mi do 200l nie potrzebny, a raczej już na większy nie zmienię, bo ledwo z tym weszłam do domu, mama mnie jeszcze wyrzuci, jak będzie większy (a z resztą to moje pierwsze akwarium, więc najpierw kilka lat przy 200l posiedzę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

polecam jbl1500

ja mam taki w moim 240l i jest bosko, wcześniej miałem tam podpięty jbl cp250 ale woda była niewystarczająco klarowna dlatego dokupiłem większy

 

ja za mój z wysyłka zapłaciłem jeśli dobrze pamiętam 395zł

 

sam filtr jest cichy, prosty w obsłudze i bardzo dobrze skonstruowany

zastosowano w nim dwa pre-filtry na których zostaje większość zanieczyszczeń mechanicznych pozwalając utrzymać potężne (12l pojemności) złoże biologiczne

 

dodam tylko że od czerwca mój czyściłem raz i tylko gąbki pre filtrów były zaszlamione - reszta czyściutka

pamiętać jedynie musisz że w porównaniu do mniejszych modeli średnica węży jest bardzo duża i ciężko jest je zmieścić w pokrywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jak na razie JBL e1500:)

a nie będzie za mocny do mojego akwarium?

 

Jeszcze zobaczę ile kasy w końcu będę miała... może jakieś używane? Macie coś na oku?

Zależy też od tego ile będę miała za sprzedaż krewetek:D

może będzie z 400zł :)

albo może od znajomego "wujka", od którego mam akwarium, to kupię od niego. używane, ale Eheim:) i wiem, że jak już się zdecyduje "wujek" na sprzedaż, to MI nie sprzeda nic co się źle sprawuje, zepsuje od razu, czy coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić Jbl cristalprofi 250. Lecz osoba,która chce go sprzedać pisze,że po podłączeniu do pradu silnik chodzi ale nie sparwdzał pod wodą.

I teraz tak,ma ktoś taki filtr i moze mi coś o nim powiedzieć?

Jego cena to przedział międzie 70 a 90zł +przesyłka- opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jbl cp250 w akwarium 112L. Też kupiłem używany, ale dałem 150zł w sklepie. Trochę szumiała pompa na początku, a w grudniu zmieniłem wirnik i ośkę (58zł z przesyłką i pobraniem). Dzisiaj w ogóle go nie słychać, muszę patrzeć na ruch wody, albo czy wtyczka jest w gniazdku. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nie żałuję tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupię JBL e900... albo... Fluval 205, czy 305?

Co lepsze JBL czy Fluval?

 

Możliwe, że wujek mi odsprzeda swój Eheim, jednak nie pamięta jaki model, ale to od niego odkupiłam to akwarium i z tego filtra korzystał przy nim ;)... Czyli albo Eheim, albo nowe coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...