Skocz do zawartości

czy mogę całkowicie odłączyć wężyk z napowietrzaniem...


Rekomendowane odpowiedzi

od filtrów, posiadam dwa . jeden to 1500 l\h a drugi to 1000l\h w 112l akwarium i są włączone non stop , w tym mniejszym już to zrobiłem , tylko nie wiem czy mogę to zrobić z tym drugim obawiam się o moje rybki. bez napowietrzacz filt jest dużo mocniejszy( chodzi mi o siłe filtracji) prosze o pomoc . filtry są sierowane tak ze woda kręci się w kółko czy to dobrze? czy lepiej ustawić je tak aby prąd wody zderzał się o siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeden filtr w tym akwarium w zupełności wystarczy...co do napowietrzania je odłączyć i obserwować ryby czy im nie brakuje tlenu (czy nie pływają cały czas przy powierzchni)...filtry musisz skierować tak aby nie powstał w akwarium efekt "wirówki"...ryby muszą się w nim czuć swobodnie a nie walczyć o to aby nie zostać porwanym przez prąd wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubuje odłączyć napowietrzanie , musze mieć dwa filtry bo moje rybcie troche brudzą wodę nie chodzi mi o odchody tylko o pozostałości po jedzonku ( mam piranie) chodzi mi o resztki poszarpanego mięska, nie mogą zostać w zbiorniku, są zbyt małe by je wyciągnąć siateczką. piranie mają ok 6 cm, a na wiekszy zbiornik juz pieniążki są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje odłączyć napowietrzanie , muszę mieć dwa filtry bo moje rybcie trochę brudzą wodę nie chodzi mi o odchody tylko o pozostałości po jedzonku ( mam piranie) chodzi mi o resztki poszarpanego mięska, nie mogą zostać w zbiorniku, są zbyt małe by je wyciągnąć siateczką. piranie mają ok 6 cm, a na większy zbiornik już pieniążki są. :)

no to tak po pierwsze akwa 112 małe dla pirani proponuje lekturę http://www.superakwarium.pl/pirania-czerwona-id460.html , po drugie nie szkoda miejsca w akwa na dwa wewnętrzne , i po trzecie jak będziesz kupował większe akwa bo pieniążki już są kup filtr kubełku..

co do tego powietrza to raczej nie powinieneś odłączać wężyka :o poczytaj poszukaj http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od tego jak ktos podaje co2 i jak napowietrza, sa rozne sposoby.

Możesz rozwinąć swoją myśl? Bo nie nadążam.

Przecież po to podaje się roślinom CO2, żeby otrzymać tlen. Więc podawanie powietrza, które wytrąca z wody CO2 i Fe jest bez sensu.

ale ze co? podaje sie CO2 zeby otrzymac O2??!! CO2 podaje sie, zeby roslina mogla sprawnie przeprowadzic proces fotosyntezy - a produkcja tlenu jest "efektm ubocznym", ktory produkuje roslina przemieniajac CO2 w dzien na O2 w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze co? podaje sie CO2 zeby otrzymac O2??!! CO2 podaje sie, zeby roslina mogla sprawnie przeprowadzic proces fotosyntezy - a produkcja tlenu jest "efektm ubocznym", ktory produkuje roslina przemieniajac CO2 w dzien na O2 w nocy...

No i dzięki temu efektowi ubocznemu nie trzeba napowietrzać wody pompką. A o to chyba chodziło w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...