Skocz do zawartości

Jaka to rybka?


Rekomendowane odpowiedzi

A tak na poważnie to sory ale z której strony to ta ryba wygląda na zmienniaka plamistego x.maculatus :?::?::?:

 

 

Niezaprzeczalnie podobieństwo jest. Sam nie wiem co mam myśleć ale ja bym powiedział że to jednak mieczyk. No chyba że jest kotna, bo mi nie pasuje to że ma wystający brzuszek czego molinezja raczej nie posiada w takim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to sory ale z której strony to ta ryba wygląda na zmienniaka plamistego x.maculatus :?::?::?:

Powiedz że nie podobny choć trochę:

http://naszeaqwarium.republika.pl/zmieniak.htm

Skąd ty wziąłeś te zdjęcie :?::shock:

Jaki zmienniak?Jeżeli już jest podobny to do zmienniaka to do wielobarwnego x.variatus a nie do plamitego.Po drugie to jakiś debil założył tą stronę bo zdjęcie na którym się opierasz w podanej przez ciebie str. przedstawia rybę z gatunku xiphophorus helleri(mieczyka hellera) jest to samica otrzymana ze skrzyżowania odmian hodowlanych berlińczyk i simpson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie podobieństwo jest. Sam nie wiem co mam myśleć ale ja bym powiedział że to jednak mieczyk. No chyba że jest kotna, bo mi nie pasuje to że ma wystający brzuszek czego molinezja raczej nie posiada w takim stopniu.

Mam właśnie podejrzenia że jest kotna bo przy zakupie była chudsza, albo przynajmniej mnie się tak zdaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST MOLINEZJA raz taką wyhodowałem z pomarańczowej samicy i czarnego samca.

w sklepach zoologicznych trzeba się znać na rybach jak kupujesz, bo nieraz wciskają ci ryby niby droższe a to niespodzianka kupujemy rybę za 2x tyle niż jest warta.

mój wujek raz tak kopił harem molinezji 6 szt. miało być 2 samce i 4 samice wyszło ze kupił 5 samców i 1 samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...