Skocz do zawartości

Problem z grzałka


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli przestaje grzać gdy osiągnie daną (ustawioną) temperaturę to normalne chyba że się wyłącza...a jeżeli to jest przedwczesne wyłącznie to oddaj ją na gwarancję jeśli jeszcze posiadasz...pod żadnym warunkiem nie prubuj jej naprawiać na własną rękę...jest to urządzenie hermetyczne...możesz doprowadzić do jej rozszczelnienia a w skutek tego po podłączeniu do śmierci rybek, a nawet i Twojej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka po prostu przestaje grzać bez względu na ustawioną temperature.Dopiero po kilku a nawet kilkunastu obrotach termostatem zaczyna załapywać.Owszem jest na gwarancji,ale był to zakup przez internet,więc czas oczekiwania na naprawe lub wymiane będzie spory.A bez grzałki temperatura spada do 22 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę i jaką chcesz uzyskać, jeśli kręcisz grzałka na sucho to się nie dziw, że termostat wariuje(u mnie zalapuje dopiero po dłuższej chwili), włóż grzałkę do akwa razem z termometrem, ustaw temperaturę jaka chcesz utrzymać i na 2 dzień zobacz, czy grzałka rzeczywiście nie działa tak jak powinna. A grzebać w grzałce nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez grzałki jest około 22 stopnie a zgodnie z obsadą chcę uzyskać 26 stopni.Początkowo grzałka działała dobrze,jak stosowałem MFC przy ospie i ustawiłem na maksa to był maks czyli 31 stopni.Teraz woda może mieć 20 ja ustawie na maksa i nic,dopiero po dłuższej zabawie z termostatem jest dobrze.Nie znam się na tym ,ale mam wrażenie że styki w grzałce śniedzieją i po kilkunastokrotnym obracaniu się przecierają i jest przewodność prądu.Nie chce Wam zawracać głowy,skoro grzałki nie można rozebrać a oczekiwanie gwarancji przez neta jest dość długie to musze po prostu kupić nową grzałke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reklamacji jest potrzebna karta gwarancyjna oraz paragon lub faktura.Ja to posiadam,ale paragon który mam jest wystawiony przez sklep w Ropczycach koło Rzeszowa,a ja mieszkam w Pilicy koło Zawiercia.A o ile wiem można towar reklamować w sklepie w którym zakupimy towar lub w serwisie fabrycznym,a nie znam adresu serwisu Tetra w mojej okolicy.Nie sądze żeby każdy sklep w którym sprzedawane są produkty marki Tetra uwzględnił mi gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...