Skocz do zawartości

[60l] Ogólne


arek5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litraż: 60l

 

Oświetlenie: 1x15W Aqua-Glo (niestety tylko 15W, pokrywa oryginalna która znajdowała się w zestawie zakupionym na allegro :D , myślałem o dorobieniu oswietlenia ale boje się że pewnego dnia moze byc kupa dymu i tyle. Puki co planuje kupic odbłysnik do świetlówki, bo ponoc moze dawać do 100% światła więcej)

 

Filtracja: Aquael FAN mikro plus + Deszczownia (niby przeznaczony do 50l max. ale daje sobie swietnie rady, może kiedys będzie nowy. Ten mam jeszcze ze starego akwarium)

 

CO2: brak

 

Ogrzewanie: grzałka 100W firmy Hailea

 

Inne:

-korzeń

-tło - czarny bristol

 

Flora:

*Bacopa monnieri

*Ludwigia glandulosa

*Mech jawajski

*Pistia

*Zwartka aponogetonowa

*Zwartka pontederiolistna

*Cabomba caroliniana

*Cryptocoryna becetti

*Hygrophila difformis

*Hygrophila corymbosa?

 

Fauna:

12x krewetka Red Cherry

10x krewetka Babaulti

2x gupik

1x molinezja czarna

2x platka

2x kosiarka [małe, jak bardzo podrosą to poszukam kogoś kto je przyjmie]

2x zbrojnik niebieski [też małe, i tak jak w przypadku kosiarek jak podrosną)

1x tetra czarna

1x kirysek pstry

3x neon Inessa

 

tetra czarna, kirysek pstry, neony Inessa z dawnej obsady; poszukam kogoś kto ma te ryby w większych ilosciach. na ich miejsce chciałbym kupić pare lub charem prętnika karłowatego. Co wy o tym myślicie??

 

W akwarium taki troche "nieład" ale nie miałem zbytnio czasu aby wszystko bardziej poukładać. W sobote najprawdopodobniej zaopatrze sie w nowe roślinki i troche wszystko przemebluję.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W akwarium jest bardzo jasno. Zdjęcia takie poprostu wyszły.

 

Czekam teraz na sąd ze strony urzytkowników :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em... filterek... no bardzo słaby, za dosłownie parę złotych możesz mieć już lepszy i zachęcam żeby to była pierwsza nowa inwestycja ;)

 

Światło - możesz dołożyć, ale jak rośliny rosną - nie musisz. A zdjęcia rzeczywiście wyszły bardzo ciemne. Odbłyśnik - ok, fajna rzecz, ale nie daje 100% światła więcej, max 30-40% - ale to i tak dużo ;)

 

Aranżacja - ok, jak w rzeczywistości jest jaśniej to tym bardziej ok ;)

 

Obsada... kosiarki i zbrojniki do wymiany na otoski.

Molka, raz że nie trzyma się 1 sztuki, dwa że też powinna mieć trochę większe akwarium.

Neon ryba stadna - absolutne minimum przy trzymaniu ich to 5-6 sztuk.

Kirysy, to samo co neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło - możesz dołożyć, ale jak rośliny rosną - nie musisz. A zdjęcia rzeczywiście wyszły bardzo ciemne. Odbłyśnik - ok, fajna rzecz, ale nie daje 100% światła więcej, max 30-40% - ale to i tak dużo ;)

 

Wiesz masz racje , ale robiony daje od 70 w zwyż kupiny do 50 akwa spoko , ale zrób zjęcie kreweci :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem nową roślinke do akwarium. Niestety nazwe sobie zapomniałem ;(

Pozbyłem się troche brudu z dna i poucinałem rośliny.

Ostatnio na korzeniu zauważyłem małą krewetke. Czy myślicie że moga przeżyc w akwarium i nic ich nie zje? W ogule czy byłby jakiś sposób żeby sprawdzić czy jest ich więcej czy co. Nie wiem może jakąś pułapke zrobić?

Na chwile obecną akwarium wygląda tak:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...