Jump to content

Iglicznie Słodkowodne


kilko222
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam mały kłopot. Poszukuje igliczni słodkowodnych do swojego aqwa i nigdzie nie mogę znaleźć okazów na sprzedaż ani jakichkolwiek konkretnych informacji na ich temat. Był bym wdzięczny gdyby mi ktoś podrzucił coś konkretnego o miejscu gdzie je można kupić i za ile, oraz jakie są wymagania gatunkowe.

Za wszelkie info z góry dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale tamten artykuł dotyczy belony słodkowodnej lub niszczuki (Xenentodon cancila) które dość często są sprzedawane w sklepach zoologicznych, a tak na prawdę nie mają za wiele wspólnego z rybami z rodziny "Syngnathus" o które mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne chodzi Ci o iglicznię małą Syngathus pulchellus jednak w tej rodzinie była przeprowadzona rewizja, zostały pozmieniane nazwy. Nie wiem jak obecnie nazywa się iglicznia mała jednak teraz iglicznie zaszeregowane do rodzaju Syngnathus są to ryby morskie i zaledwie 4 gatunki zamieszkują ekoton i czasami wpływają do rzek. Inne typowo słodkowodne iglicznie to:

Doryichthys boaja

Doryichthys contiguus

Doryichthys deokhatoides

Doryichthys hetero soma

Doryichthys Martensii

Microphis brevidorsalis

Microphis caudocarinatus

Microphis cruentus

Microphis deocata

Microphis dunckeri

Microphis insularis

Microphis ocellatus

Microphis pleurostictus

Microphis retzii

Microphis spinachioides

Pseudophallus elcapitanensis

Pseudophallus starksii

No i teraz zaczynają się schody ryby te w tym kraju bardzo ciężko dostać jedynie w dobrych sklepach które ogłaszają się, że sprowadzają ryby na zamówienie. Drugi problem nastręcza wykarmienie ryby te potrzebują akwarium jedno gatunkowego są dość marnymi pływakami i inne ryby wyjedzą im całe żarcie. Z obserwacji mojego znajomego, który hodował te rybki, wynika że jedzą tylko żywy pokarm który się porusza innego nie tykają, więc musisz mieć stały dostęp do żywego planktonu. Poza tym są dość wrażliwe na brak tlenu w wodzie, ten znajomy swoich pozbył się podczas braku prądu. Więc dobrze jest mieć oxydator w razie czego. Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...