Skocz do zawartości

Oświetlenie do 54l


Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak :Chciałabym zamienić moją świetlówkę 15w (która od początku była w akwarium) na jakąś o wiekszej mocy np 23wCzy tyle by wystarczyło??.Bo raczej przeróbka całej pokrywy raczej nie wchodzi w grę(nie znam sie na elektryce... :roll: )Mam zamiar ją zamienić bo rośliny wogóle się nie trzymają(żółkną,robią sie przeźroczyste i wylatują z podłoża(istna tragedia).No ale mniejsza z tym..Czy 23w coś zmieni czy będę jednak musiała zrobić bimbrownię???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przeróbka pokrywy ci zostaje... ja innej możliwości nie widzę....

moc świetlówki zależy od jej długości, więc o inne mocy niż 15W nie zmieści Ci się w pokrywie

 

EDIT :

natalie napisał(a):

Problem w tym ,że jak ją dołożyć bo pokrywa jest plastikowa...

 

 

poszukaj w innych tematach... trochę tego było

 

Mod: Tyle czasu na forum i brak edycji postów !!!

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... świetlówki mają stałą moc co do długości.

Nie da się "wymienić".

To nie żarówka że wkręcamy 40 albo 100W ;)

 

15W świetlówka ma te chyba 45cm, 18W ma już 60cm itd... więc nie da się zamienić, można dodać - co trudne nie jest, najtańszy koszt ok 30-40zł - czyli meblowa oprawa + kable, z większym doświadczeniem w elektryce mogłabyś się bawić w zestaw ze statecznikiem i sama wszystko składać ale to za pewnie odpada.

 

Jeszcze jest jedna opcja i do tego bardzo fajna w twoim wypadku, wystarczy domontować w pokrywie gwint jak do "zwykłych" żarówek i kupić do niego żarówkę energooszczędną [świetlówkę kompaktową]. Przy 54l efekt będzie prawie identyczny a rośliny będą lepiej rosnąć.

 

Dodam od siebie że to 15W w 54l wystarczy do hodowli sporej ilości roślin i jak nie będziesz się porywać na jakieś wymagające mocnego oświetlenia to dasz sobie radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście możesz, a nawet powinnaś dorzucić ;)

 

Połączenie świetlówek dziennej+roślinnej daje bardzo fajny efekt "dla każdego coś dobrego".

 

Z roślinnych mogę Ci polecić Philips Aquarelle 10000K ;)

 

Najłatwiej dodając oświetlenie kupić gotową oprawę świetlówkową i podłączyć kable ;)

No oczywiście pozostaje wymiana świetlówki ale jak ktoś ma opanowaną obsługę śrubokręta to wymiana świetlówki w takiej oprawie nie jest dużo trudniejsza od wykręcenia żarówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...