Jump to content

Mały heniek [Hemianthus callitrichoides] - Ile?


Recommended Posts

Witam.

 

Zamarzył mi się trawniczek, wybór z kilku względów padł na hemianthus callitrichoides, nie mam natomiast zielonego pojęcia ile kupić - a nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto...

 

Więc ile muszę mniej więcej kupić sadzonek małego heńka aby pokryć nim praktycznie całe dno [30x60]?

Link to comment
Share on other sites

Hmm...pośpiechu nie ma - na "gotowy" trawniczek mogę sobie trochę poczekać [ale też nie wieki ;)] aż się rozrośnie, szczególnie że jest w miarę dobre oświetlenie i planuje co2 więc teoretycznie dość szybko powinien się rozrosnąć.

 

 

A i jeszcze jedno. Obiło mi się o uszy że np przy trawniku z glosi co parę miesięcy trzeba wymieniać cały - przy heńku też tak trzeba?

Link to comment
Share on other sites

Glosia zaczyna narastać warstwowo sama na siebie po kilku miesiącach. Henia można ładnie przycinać i wtedy nie ma takich tendencji aczkolwiek raz na jakiś czas warto odświeżyć zielsko, także trawnik i zasadzić na nowo.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki, co do ilości licząc 60x30 = 1800cm2, odliczając miejsce które kradnie profil i kamienie mamy ok 1500cm2 dna do obsadzenia... sadząc co 1,5cm to muszę kupić w przybliżeniu 1000 sadzonek... Nie wiem czy to dobrze policzyłem, w każdym razie jak dla mnie ilość kosmiczna i chyba za dużo?

Link to comment
Share on other sites

Kup sobie na początek ze 2 koszyczki i zobacz jak będzie rosło, po jakimś czasie przecież możesz już swoje sadzonki rossadzać. Zaoszczędzisz i będziesz miał satysfakcję z własnych rozsad a nie wywalisz 200 zł na kupę ziela, które może się u ciebie np nie przyjąć. Jak będzie ładnie rosło i będziesz chciał przyspieszyć proces to przecież możesz jeszcze dokupić.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...