Skocz do zawartości

Glony - Zielenice


Joker00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem inne posty, ale każdy ma trochę inną sytuacje dlatego zdecydowałem się napisać nowy temat.

Jeśli chodzi o parametry wody to wszystko jest w jak najlepszym porządku więc nie będę się na ten temat rozpisywał.

Jakieś półtora tygodnia temu zmieniłem akwa z 60 na 150 litrów, przeniosłem stary żwirek na dno dodałem podłoże dla roślin i nowy żwirek, przelałem starą wodę i zalałem resztę zbiornika dostaną wodą przez dwa dni, posadziłem wszystkie rośliny i te stare i nowe w tym szybko rosnące, podłączone są teraz dwa filtry stary nie czyszczony z poprzedniego akwa wewnętrzny ustawiony na mały poziom przepływu wody i nowy kubełkowy tak żeby delikatnie się roślinki chwiały. Wpuściłem rybki, których nie karmiłem przez dwa dni potem po troszku dawałem dwa razy dziennie, aż do teraz daje tak jaki kiedyś już. Temperatura wody na termostacie od grzałki jest na 25 ale i tak jest 27 bo lampy oddają ciepło. Oświetlenie to 2x 39W na świetlówkach T5 dwie różne jedna dla roślin jedna normalna ale dokładnie nie pamiętam jakie. Wszystko było by ok gdyby nie to że jakieś dwa dni temu patrze a w akwarium mam normalnie zielono, no i zacząłem z tym walczyć trochę po obrywałem roślinki z tych najgorszych liści, przyciąłem nurzańca, wyczyściłem wszystkie szyby szorstką stroną gąbki i światło dałem na 8 godzin, niemal że zaraz po czyszczeniu znowu się pojawiają na szybach już po 5 minutach. Bardzo proszę was o pomoc.

P.S. w sobotę kupiłem 3 duże krewetki Amano i teraz ich nie widzę nie wiem czy może gurami marmurkowe je zjadło czy po prostu padły czy może się schowały i wcinają te nie "dobre" glony.

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Zaciemnienie jest to bardzo dobry sposób na szybkie i skuteczne pozbycie się zielenic. Całkowite zaciemnienie akwarium na 7 dni (najlepiej przykryć kocem), podmiana wody 30% co 2 dni, w tym czasie nie włączamy światła, nie podajemy nawozów ani CO2 i nie karmimy ryb.

 

Podajesz tam CO2 normalnie? Nawozy?

 

W 150 l 2x nowe 39W często zaglonią akwarium zwłaszcza przy 8h świecenia ale łatwo to opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parametry wody to wszystko jest w jak najlepszym porządku

Jakbyś mógł to lepiej podaj, tak dla jasności bo już parę razy widziałem że mówiono że "parametry ok", a później wychodziły różne rzeczy ;)

 

Nawozisz czymkolwiek?

CO2?

 

Przede wszystkim zapomnij o *cudownej chemii na glony* jakby ktoś Ci doradził, takie specyfiki przystopują i glony... i rośliny co na tym forum już ktoś sprawdził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tylko Ferro+ rośliny dobierałem tak aby nie wymagały podawania co2, co najwyżej dobrego oświetlenia, po za tym mam podłoże dla roślin jakąś 1cm warstwę pomiędzy starym a nowym żwirkiem, co do parametrów to już mi się nie chce pisać, ale powiem tak mam paski 5in1 tropicala i tam według tych kolorków wszystko jest ok.

Mam pytanie czemu tak często trzeba podmieniać wodę przy tym całkowitym zaciemnieniu?

Czy po zwalczeniu teraz glonów to przez to że mam takie oświetlenie to bez przerwy będzie się ta sytuacja powtarzać?

Jakie dokładnie mam kupić nawozy jakiej firmy jeśli nie podaje co2 i nie chce go podawać?

Moje krewecie mi padły z niewyjaśnionych przyczyn?

Jakie inne zwierzątka mogę kupić? i czy jeśli to będą kosiarki to jak skończą się glony to będą mi objadać rośliny?

Proszę was o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam parametry wody na chwilę obecną

NO3. 7-10

NO2. 0-0,5

GH. 10

KH. 8-9

PH. 7

 

P.S.

Jak na razie po zmniejszeniu oświetlenia do 6h, czyszczeniu czego się da i podmianie 30% wody są już jakieś postępy glony nie mają tak szybkiego wzrostu nawet bym powiedział że prawie się zatrzymały, najprawdopodobniej jutro zakupię 4 otoski i mam nadzieje że będzie dobrze. W weekend czeka mnie kolejna podmiana. Dziękuje wszystkim za pomoc.

I jeszcze jak by mi ktoś powiedział jakie te nawozy konkretnie mam kupić to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...