Jump to content

Pielęgnice Mekka

Share

Recommended Posts

Jestem w posiadaniu pary pielęgnic mekka i w ciągu mojej kariery już 2 razy złożyły ikrę lecz niestety nie byłem na to przygotowany i nic z tej ikry mi nie zostało:(

W zbiorniku 250L mam parę pielęgnic mekka, 2 pary heros severus, 3 kiryski 3 glonojady i parę molinezji.

Wcześniej po złożeniu ikry przez piel. mekka i po wylęgnięciu sie rybek pielęgnice agresywnie je broniły jednak po pewnym czasie ubywało ich aż w końcu niestety wszystkie zostały zjedzone:/

Pozostałe ryby są sporej wielkości więc muszę coś zrobić żeby w końcu udało mi się wychować te pielęgnice do normalnych rozmiarów.

Więc zgłaszam się z prośbą o jakieś wskazówki dot. rozmnażania tego gatunku. Właśnie przeczytałem główny temat o postępowaniu z ikrą i załatwiłem sobie już zbiornik 20L ewentualnie.

Z góry dzięki za pomoc:)

Odłowienie Meeka do 20 l żeby się tam wytarły to raczej średni pomysł... chyba, że chodziło Ci o kolejne duże aqwa. Co prawda kiedyś też wpadłem na taki "ciekawy" pomysł i trzymając jakiś czas parę w 45 l doczekałem się ikry ale generalnie nie polecam aż tak małych zbiorników.

Spróbuj wyjąć ikrę zanim "wykluje" się narybek.

Ikra jest składana na oczyszczonej przez tarlaki płaskiej powierzchni kamienia lub liściu, a po 48-56 godzinach wykluwają się larwy...

Daj do ogólnego płaski kamień, a jak będzie ikra to wyciągnij ją razem z kamieniem i siup do małego akwarium.

• 2 weeks later...

ale jakie warunki muszę zrobić w mniejszym akwarium(25L) żeby ładnie wyrosły małe rybki???????

Poprostu wrzuć tam kamień z ikrą, do zupełnie pustego akwarium. Żwir i inne dekoracje mogą być zabójczą pułapką dla narybku. Miej tam tylko filtr i grzałke.

Share

• Create New...