Skocz do zawartości

Pielęgnice Mekka


k3nio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu pary pielęgnic mekka i w ciągu mojej kariery już 2 razy złożyły ikrę lecz niestety nie byłem na to przygotowany i nic z tej ikry mi nie zostało:(

W zbiorniku 250L mam parę pielęgnic mekka, 2 pary heros severus, 3 kiryski 3 glonojady i parę molinezji.

Wcześniej po złożeniu ikry przez piel. mekka i po wylęgnięciu sie rybek pielęgnice agresywnie je broniły jednak po pewnym czasie ubywało ich aż w końcu niestety wszystkie zostały zjedzone:/

Pozostałe ryby są sporej wielkości więc muszę coś zrobić żeby w końcu udało mi się wychować te pielęgnice do normalnych rozmiarów.

Więc zgłaszam się z prośbą o jakieś wskazówki dot. rozmnażania tego gatunku. Właśnie przeczytałem główny temat o postępowaniu z ikrą i załatwiłem sobie już zbiornik 20L ewentualnie.

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłowienie Meeka do 20 l żeby się tam wytarły to raczej średni pomysł... chyba, że chodziło Ci o kolejne duże aqwa. Co prawda kiedyś też wpadłem na taki "ciekawy" pomysł i trzymając jakiś czas parę w 45 l doczekałem się ikry ale generalnie nie polecam aż tak małych zbiorników.

 

Spróbuj wyjąć ikrę zanim "wykluje" się narybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...