Jump to content

Żwir na podłoże do akwa

wilkzsx
 Share

Recommended Posts

ten żwir to kopiłeś w zoologicznym czy możne z budowy podkosiłeś ;)

Jeśli jest zakupiony to wystarczy go wypukać. chyba ze to żwir z budowy to sprawdź jaki on ma skład tak jak pisał emiloos jesli nie ma szkła i tak dalej to najlepiej by było do dobrze wypukać a następnie wygotować.

Raczej nie ale jak będą tam kawałki szkła czy jakieś inne ostre kawałki to mogą się ryby poranić szukając pokarmu. Lepiej byłoby poszukać w marketach budowlanych żwiru kwarcowego ale takiego, który jest "czysty" bez żadnych dodatków.

A wapień czasem nie zatwardza wody?

Ja bym się wstrzymał, akwarystyka to nie wyścigi i nie ma co ryzykować życiem ryb, a przyszła zmiana całego podłoża jest równoznaczna z restartem.

Żwir akwarystyczny drogi nie jest, nie warto na tym oszczędzić a lepiej mieć pewność ;)

Żwir budowlany raczej bym Ci odradził.Sam próbowałem taki nasypać i jak wlałem wodę to jedno wielkie bagno ;)

Chyba,że jakoś go przygotujesz ale ciężko będzie i na pewno woda nie będzie ładnie klarowna. A co do pH to nie powinien zmieniać odczynu.

Już zrobione :). Żwir wypłukałem na początku wodą z octem a później samą wodą i tym sposobem z 5kg zrobiło się 2 ale wystarczyło. Na początku woda była trochę mętna ale po kilku minutach pracy filtra na pełnej mocy zrobiła się przezroczysta 8-)

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...