Skocz do zawartości

mam pytanie roślinki


Rekomendowane odpowiedzi

MOD: PRZESTAŃ DUBLOWAĆ TEMATY DOTYCZĄCE TEGO SAMEGO PROBLEMU, MAM JUŻ TEGO SERDECZNIE DOŚĆ, JESZCZE RAZ ZOBACZĘ DWA PODOBNE TEMATY ZAŁOŻONE JEDEN PO DRUGIM W TWOIM WYKONANIU A DOSTANIESZ BANA NA STAŁE I BĘDZIESZ ZMUSZONA POSZUKAĆ SOBIE NOWEGO FORUM, NA KTÓRYM ZAPEWNE NIKT NIE BĘDZIE SIĘ Z TOBĄ "CACKAŁ".

 

w moim akwarium bardzo poczarniały roślinki i zaczęły kiełkować nowe listki i mam pytanie czy mogę obciąć te poczarniałe listki? czy coś się stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim akwarium bardzo poczarniały roślinki i zaczęły kiełkować nowe listki i mam pytanie czy mogę obciąć te poczarniałe listki? czy coś się stanie?

Jeżeli roślina jednocześnie obumiera i rozmnaża się wegetatywnie, to najprawdopodobniej pochodzi z uprawy emersyjnej i właśnie w ten sposób przystosowuje się do życia w zanurzeniu. Napisz, co to za rośliny i podaj parametry zbiornika: litraż, oświetlenie, podłoże itd.

 

Oskar_3103 napisał(a):

Jak roślinki marnieją, to pewnie czegoś im brakuję. Sprawdź parametry wody. Może brakuje im żelaza. Nie jestem pewny. A te poczerniałe liście usuń, to pobudzi roślinkę. Z ucięcia wyrastają często 2 lub więcej odnóg.

 

 

Z ucięcia liścia wyrastają "odnogi"? Oskar, ty masz jakieś zupełnie dla mnie nowe doświadczenia botaniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja dzisiaj chciałabym wymienić kamienie na żwirek to co ja mam robić powyciągać je wszystkie z korzeniami wybrać najładniejsze i poobcinać listki to wypuszcza nowe?

Magda, ale może w końcu napisz, jakie to rośliny? Jeżeli nie znasz nazw, to daj fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałaś

co to za roślina? czy ona musi być w doniczce? (czwarte zdjęcie)

chodzi Ci czy musi być w tym koszyku

 

rośliny pewnie nie chcą się zakorzenić w tym podłożu jak zmienisz na żwirek będzie ok i wiele problemów zniknie ( grubość podłoża 5-7cm )

 

a jakie masz oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda! Co to za zdjęcia !?

 

Wszystkie martwe części roślin lub trwale obrośnięte glonami usuwaj,. Wyciągaj z doniczek i wsadź w żwir. Rośliny Ci będą rosły w żwirku kwarcowym. Wypadałoby zadbać o oświetlenie i nawożenie odpowiednie. Wszystko znajdziesz w podklejonych linkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy ,i mam kilka pytan co do użądzenia akwarium ,mianowicie posiadam zbiornik na dwa pokoje w scianie 200l i nie mam pojęcia jak rozmieścic roślinki ,jakie by pasowaly do skalarów zakupiłem biogrund i żwirek akwarium już zasypalem i zalałem woda ale roślinki nie mam pojecia jakie kupić i żeby to mialo fajny efekt :?: sorki za byki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=4458

 

Wybierasz kilka gatunków. Sadzisz tak aby stworzyć "3plany" i tak by pierwsze widziane w akwarium były tymi najniższymi (najniżej rosnącymi).

TDC, kolega pyta o akwarium "na przestrzał" ;)

Bogmadur, rośliny dobierasz tak samo, jak do klasycznego baniaka, ale w akwarium dwustronnym komponujemy zielsko tak, jakby to jedna z szyb bocznych (ta bliżej ściany) była szybą tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...