Skocz do zawartości

60L z krewetkami


Kitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć akwarium ok60L (aktualnie szukanie :P), ale już wcześniej chciałbym wybrać jakąś interesującą obsadę.

Na razie planowałem coś takiego:

5xRed Cherry

5xBabaulti

10xneon czerwony/razbora klinowa/jakaś inna ławicowa rybka :)

 

I co bym mógł wtedy dorzucić do tej obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar założyć akwarium ok60L (aktualnie szukanie :P), ale już wcześniej chciałbym wybrać jakąś interesującą obsadę.

Na razie planowałem coś takiego:

5xRed Cherry

5xBabaulti

10xneon czerwony/razbora klinowa/jakaś inna ławicowa rybka :)

 

I co bym mógł wtedy dorzucić do tej obsady?

Wybrałeś dość płodne krwetki i pozornie łagodne ryby. Mimo wszystko do krewetek polecałbym mniejsze gatunki ryb. Neony i razbory zeżrą bez namysłu przychówek Twoich krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dość płodne krwetki

Dla tego tylko po 5 sztuk :)

Neony i razbory zeżrą bez namysłu przychówek Twoich krewetek.

Dzięki za info :). To w takim razie jaki stadny gatunek małych rybek polecicie? I czy mógłbym do tego dać jeszcze jakiś gatunek łagodnych ryb :P?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dość płodne krwetki

Dla tego tylko po 5 sztuk :)

Neony i razbory zeżrą bez namysłu przychówek Twoich krewetek.

Dzięki za info :). To w takim razie jaki stadny gatunek małych rybek polecicie? I czy mógłbym do tego dać jeszcze jakiś gatunek łagodnych ryb :P?

Pseudomugil gertrudae, Pseudomugil furcatus, Iriatherina werneri, Borara brigittae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę plan :). A mianowicie mam mniejsze 25L akwarium w którym pływa samiec bojownika. Tak więc przeniosę go do większego akwa i dokupię mu 2 samiczki, a z tego małego zrobię krewetkarium :).

 

Tak więc akwa 60L, obsada:

1+2 Bojownik

 

No i w takim razie co mógłbym dodać do takiej obsady. Podłoże to będzie najprawdopodobniej bazalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miały. Tylko, że trafiłem na dziada który pływał cały czas koło miejsca w którym się chowały. Cały czas próbował "w grzebać" się pod korzeń pod którym siedziały krewetki. A jak parę dni temu wyszła ostania krewetka to się na nią "rzucił", ale zdążyła mu zwiać pod korzeń. A w akwarium mam rogatka, kabombe, 2 rodzaje microzorium, korzeń obrośnięty mchem, glosię, jakąś kryptokorynę i jeszcze jedną której nazwy nie znam.

 

No, ale mówimy teraz o obsadzie akwarium 60L. Krewetką zostawię małe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...