Jump to content

Kitek

Użytkownik
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kitek

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 06/19/1993

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kuźnia Rac.
 1. Kitek

  Obsada 54L

  Witam Posiadam akwarium 54L już od jakiegoś czasu i musiałbym się zająć jakoś porządnie obsadą. Aktualnie w akwarium pływa 10 Drobnoustków Beckforda. Parametry w akwarium: pH- 7.0-7.2 GH- 14 KH -7 Do tego za filtrację odpowiedzialny jest kubełek Aqua Nova NCF 800. I teraz co mógłbym dodać/zmienić? Bo nie mam żadnego pomysłu ;/.
 2. Kitek

  [54L] Azja

  30 to raczej bym tam nie chciał pakować, myślałem raczej nad 10-15 rybkami + właśnie coś jeszcze.
 3. Kitek

  [54L] Azja

  Ok, to kolejny problem z głowy . Zostaje jednak dalej kwestia obsady .
 4. Kitek

  [54L] Azja

  Posiadam kaskadę FZN-3. Tylko wkłady do wymiany, jeszcze nie wiem co tam wrzucić, pewnie ceramika + gąbka.
 5. Kitek

  [54L] Azja

  Zdecyduję się na substrat + jasny piasek, tylko że dalej pozostaje kwestia samej obsady zbiornika. Na ile razborek mógłbym sobie pozwolić? I co tam można byłoby jeszcze dodać?
 6. Kitek

  [54L] Azja

  Nie no chodziło mi po prostu o jasny piasek ;P
 7. Kitek

  [54L] Azja

  O aktywnych na razie nie myślę, bo wtedy zamiast roślin to chyba bym same glony hodował . No nic to zostaje albo przeprosić się z białym piskiem, albo przetestować ten czarny kwarc .
 8. Kitek

  [54L] Azja

  Nie masz może jakiś zdjęć jak to wygląda w akwarium? Szukam cały czas alternatywy dla czarnego bazaltu, a nie bardzo mi się podoba biały piasek w akwarium z roślinami ;/.
 9. Kitek

  [54L] Azja

  Myślałem nad Tylomelania, ale teraz doczytałem, że te ślimaki wolą jednak trochę twardszą wodę, jak i zresztą reszta ślimaków, bo brałem pod uwagę również Amuplarie, albo Helenki. Mimo wszystko przy większej ilości roślin, myślę że przynajmniej część ma szanse na przeżycie . Kiedyś trzymałem Red Cherry z bojownikiem w 25l i dawały radę. Też fakt, ale zamiast bazaltowego piasku, znalazłem też kwarcowy: http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarny-akwarium-0-2-0-8-mm-1kg-hit-i5574640134.html
 10. Kitek

  [54L] Azja

  Piasek coś tego typu planuję: http://allegro.pl/czarny-piasek-bazaltowy-0-1-0-5-mm-2-kg-aquael-i6321097757.html Na ile tych razbor mógłbym sobie pozwolić? Ślimaki to wiadomo, że coś innego niż zwykłe zatoczki... I czemu krewetki miałyby służyć jako pokarm? Chyba razbory, aż tak by ich nie atakowały?
 11. Kitek

  [54L] Azja

  Jako, że powoli kompletuję moje akwarium, trzeba zastanowić się nad odpowiednią obsadą, pod którą będę tworzył mój zbiornik. Wielkość akwarium to standardowe 54l (60x30x30) Aktualne parametry wody które jestem wstanie podać z strony wodociągów to: pH~6.5, gH ~5., a jako podłoże planuje czarny piasek. Głównie myślałem nad stadkiem jakiś mniejszych razbor (borneańska, karłowata, merah, plamista, ewentualnie hengela, espei) i piskorkami. Teraz pytanie czy te dwa gatunki "zmieszczą się" w jednym akwarium i o jakich ilościach mówimy? (bo według różnych stron, to osobno nie ma żadnego problemu). I czy dało by się do tej obsady coś jeszcze dodać? Nie koniecznie chodzi tu o kolejne ryby, a o jakieś krewetki i ślimaki.
 12. Kitek

  Powrót do akwarium

  Chyba zrezygnuję jednak z typowego "rośliniaka", boję się że po tak długiej przerwie mogę sobie z tym nie poradzić. Na początek zdecyduję sięjednak na coś mniej wymagającego ( bynajmniej jeśli chodzi o rośliny ), a kto wie jak wszystko się uda, to kiedyś się pomyśli nad jakimś porządnym HT . Co do podłoża, to chyba zdecyduję się nad jakimś substratem + czarny piasek (czy tam bardzo drobny żwirek). Co do zbiornika zdecyduję się iść raczej w stronę Azji, bynajmniej jeśli chodzi o ryby. Jakieś mniejsze razborki by się chyba nadały do tego zbiornika? Z tego co mniej więcej pamiętam i informacji na stronie wodociągów to woda w kranie ma dosyć dobre parametry pod Azję: pH ~6,5, gH ~5,5. Więcej to już po zalaniu zbiornika i informacjach z zakupionych testów. Myślę, że w tym wypadku te podstawowe wystarczą, przynajmniej na start .
 13. Witam Po kilku latach przerwy, ostatni zbiornik zlikwidowany ok 2010-2011 roku, postanawiam wrócić do tego hobby . Po tak długiej przerwie czuję się jak zupełny nowicjusz, także człowiek musi uczyć się wszystkiego na nowo, także wszystko od początku. Sam zbiornik zamierzam postawić dopiero pod koniec pierwszego/drugiego tygodnia września, także mam dużo czasu na czytanie i skompletowanie sprzętu . Aktualnie posiadam jeszcze z poprzedniej "przygody" : -Akwarium 54l (60x30x30), ze "zmodyfikowaną" pokrywą, były dodawane dodatkowe świetlówki, ale o tym dopiero za ok 2 tygodnie jak będę w domu. -filtr kaskadowy Aquael FZN-3, tutaj pewnie będzie trzeba wkłady wymienić -korzeń, kupiony w sklepie akurat jako ozdoba się nada -podłoże, teoretycznie posiadam jeszcze trochę żwirku bazaltowego i piasku, ale tu planowałem zakup nowego, coś co bardziej nada się pod rośliny. Co planuję zakupić: -grzałkę, ostatnia niestety pękła, 50W starczy? -wspomniane wyżej podłoże, planuję na spód jakiś substrat 1,5-2l i na to jakieś 5-6l podłoża typu JBL MANADO -testy, na początek chyba starczą takie jak pH, gH i kH, NO2, NO3 ? Ogólnie jak będę w domu muszę wszystko posprawdzać czy działa i czy w ogóle całe jest .
 14. Mam małe pytanie, a mianowicie czy świetlówki 15W(44cm) + oprawki zmieszczą się w akwarium o długości 50cm? Nie wiem po prostu ile miałyby razem długośći . I czy taki zestaw byłby odpowiedni: Statecznik 4xOprawki 4xUchwyty I jakie do tego świetlówki? Myślałem nad Gro-Lux + LUXLINE Plus /865. Chyba niczego nie pominąłem .
 15. Kitek

  30x30x30 - spienione pcv

  Dzięki za odpowiedzi, ale plany uległy małym zmianą i kupuję trochę większe akwarium , gdzie będę chciał przerobić pokrywę . Ten temat można zamknąć.
×