Skocz do zawartości

Witam ,potrzebuje porady:/


andrzejles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2 akwaria 1-240l (od 5 lat) 2- 405l (zalane 2 tyg temu). Parametrów wody w tej chwili nie podam ,tym zajmuje się Żona (chemik z zawodu ;/). Teraz pytanie ,w tej chwili mam w akwa. 240l. : 6 skalarów ,5 bocji wspaniałych ,2 mułojady ,4 piskorki ,4 sumy rekinie (wszystko niewielkich rozmiarów)+ Gibiceps (podrzucony pod furtkę wielkości ok 40 cm):/

 

Dwa tygodnie temu ,zalałem nowe akwarium (405l ),w którym Żona ,chciała trzymać Bocje wspaniałe (10-15 szt) + mułojady , sumy rekinie+ piskorki )... Za tydzień (po spr parametrów wody) mięliśmy akwa zarybiać ...Ponieważ jednak ,dołaczył do naszych ryb Gibiceps szalonych rozmiarów ,który ,mimo swej łagodności ,samą wielkością niszczy wszystko w akwa ,BARDZO proszę o ustalenie osbsady tych 2 akwariów . Gibiceps na 100% musi przejść do większego akwarium ,bo w tym (gęsto obsadzonym roślinnością) jest mu po prostu ciasno :( (a ryba piękna i szkoda by mi było ją oddawac).

 

W akwarium 405 l ,jest mniej roślin ,za to więcej korzeni ,kryjówek (ze skałek ) + rośliny ,które u mnie dość szybko rosną (kabomby ,nużańce itp)..Bardzo proszę o poradę dotyczącą moich baniaczków ... Jedyne ryby ,z których mogę zrezygnować to skalary :/ ,nie chciał bym ,żeby w 400l pływał tylko sam Gibiceps :(((

 

Ps ,Gibi ,wsuwa tabletki Pleco's Tabin (firmy Tropical ,+ korzenie :/ znajdujące się w akwa) Roślin ,nie je ,z rybami nie konkuruje o żarcie :/

 

PS ,To moj pierwszy post na Forum ,proszę o wyrozumiałość ,w razie potrzeby info uzupełnię ;) .

A na akwarium 400l mam fitr Filtr zewnętrzny kubełkowy 1400l/h ,z deszczownią :/..Chyba najlepszy +fitr wewnetrzny:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie widzę większego problemu, jak:

prawie wszystko co było w mniejszym akwa (250litrów) zostawić za wyjątkiem Sumów rekinich i Gibicepsa, które przeniesiesz do 400litrów(nie nastawiaj się na to, żeby go obsadzać roślinami) i do istniejącej już obsady w 400litrach czyli Gibi i sumy dorzucić coś z rodziny średnich pielęgnicowatych (mówię o wielkości) a jakie pielęgnice?? Zapraszam do encyklopedii na stronie głównej, zobacz, które ci się podobają, poczytaj i ewentualnie gdybyś miał jakieś wątpliwości zapytaj ponownie. (szukaj też pod nazwą "Akara")

 

Jest to tylko moja propozycja, chyba najprostsza, ewentualnie mógłbyś się pokusić o przerzucenie jeszcze jakiś rybek do 400 ale wtedy znowu miał byś problem z uzupełnieniem 250.

Oczywiście mogę się też mylić więc poczekajmy co powiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...