Skocz do zawartości

[45l] ogólne


wodzień
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik o charakterze ogolnym.

Obecna obsada:

-12 neon innesa

- 7 danio pręgowane (różowe :D )

- 4 głupik

- 2 kirys

- 4 miedzik

- 2 tetra

- ślimak :P

- zbrojnik niebieski

 

Wiem, wiem - przerybione :oops:

 

Filtracja i napowietrzanie:

aqua-szut turbo 750

świetlówka:

aqua-szut 11 W

 

post-3442-13685157161377_thumb.jpg

 

Ze zniecierpliwieniem czekam na ewentualne sugestie zmian.

 

W planach mam ponad 100 l. baniaczek ( ale to jeszcze nie narazie - jak fundusze pozwolą ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie:

 

1.Obsada do wymiany:

-12 neon innesa - ok

- 7 danio pręgowane - do oddania, za małe akwa

- 4 gupik - ok

- 2 kirys - ryba stadna, 2 to nie stado. Min 5-6 sztuk powinno być.

- 4 miedzik - ok ale z resztą bardzo ciasno

- 2 tetra - ok ale z resztą bardzo ciasno

- ślimak - ok

- zbrojnik niebieski - do oddania wymaga 100l

 

2.Filtr ok, ale mogłaby być choć kaskada.

 

3.Światło 11W w 45l to bardzo bardzo mało.

 

4.Wygląd - przydało by się więcej zdjęć ale wygląda ok.

 

 

Podsumowując po pierwsze obsada do zmiany jeśli to 100l będzie kiedyś kiedyś tam, a nawet jak będą fundusze to samo kompletowanie osprzętu, przygotowanie itd trwa sporo. Więc nie ma co czekać i zrób porządek z obsadą bo puki co jest dużo za dużo i zupa - za dużo gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke kolorowego żwirku się znalazło... muszle są tak jakby lakierowane ( powiedziano mi że takowe mogą być w akawrium ) Nie mam natchnienia i siły co do tego korzenia. próbowałem na wiele sposobów ale ten wydał mi się najbardziej efektowny :P A ten kamień stojący pionowo koło filtra może być? (kamień z plaży - a właściwie z falochronu :oops::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowane tym bardziej nie - chyba że mamy pewność że lakier miał atest spożywczy a wątpie... ;)

 

Korzeń moim zdaniem można by po prostu tak przechylić aby ta część na której obecnie stoi wystawała tak jak ta po lewej, innymi słowy odbicie lustrzane ;)

 

A kamień trudno powiedzieć, jak był dokładnie wygotowany/wyszorowany i nie zawierał wapieni itp to myślę że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A muszle nawet jak zatwardzają wodę to kwestia gustu...

No akurat nie masz racji, wiele ryb np. wymieniane wyżej neony preferują wodę miękka i nie czują się najlepiej w twardej.

Póki ozdoby nie zmieniają parametrów to sobie można nawet zatopionego Tytanika włożyć i obiecuje się o to nie czepiać [jeśli będzie to ładny Tytanik :) ], ale cokolwiek co pogarsza parametry wody w akwarium - odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...