Skocz do zawartości

BOJOWNIK Z INYMI RYBAMI


michal1994
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: Czy moge wpuścić dorosłego bojownika (samiec) do 80l akwarium z innymi rybami takimi jak:

 

Duzo gupików ( około 50 sztuk ),

Hokejówka amazońska,

2 dorosłe mieczyki (samce) są duże,

3 neony innesa,

3 danio pręgowane,

Bystrzyk Barwny,

Kirysek spiżowy,

kirysek pstry,

2 zbrojniki niebieskie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak ja mam samca bojownika z mojimi rybkami ...tylko ze nie mam tak jak ty tych rybek :Hokejówka amazońska,

Bystrzyk Barwny,Kirysek spiżowy,kirysek pstry,2 zbrojniki niebieskie, NIEWIEM CZY BOJOWNIK SIE NIE BEDZIE Z TYMI GATUNKAMI RYB GRYZŁ ALE Z MOIMI SIE IE GRYZIE ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bojka z innymi rybami i nic innym rybkom nie robi..:)) on wręcz się innych rybek boi ..i jak jakas do niego podpływa to on je odstrasza ale ani ich nie przegania....a pozatym w skepie akwarystycznym w którym kupowałam rybki w kazdym akwarium był jeden samiec bojownika i sie pytałam czemu bojowniki są z innymi i czy nic im nie zrobią to własciciel sklepu powiedział mi : my te bojowniki specjalnie mamy w kazdym akwarium zeby pokazac ze samce bojownika moga byc z innymi rybami ALE TYLKO SAMCE bo samice zagryzą inne rybki... :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda, widocznie ktos sie w sklepie w koncu zna na rybkach, moj bojek tez plywal z danio, mieczykami, gupikami i molinezjami w bance, ale mial inny problem, chyba nie mogl sie wyproozniac, bo z dnia na dzien roosl mu brzuch, wkoncu postanowilem mam nadzieje skroocic jego meczarnie, a taki misz masz mialem, bo sasiad pozbywal sie swojego akwarium i nei chcial ich wyslac nad morze droga kanalizacyjna... za to zwalil mi sie termostat w grzalce i temperatura poszla do ponad 40 st i ..... chyba tylko molinezje przezyly, moze jeszcze jeden mieczyk... nei pamietam... w kazdym razie odradzam grzalki z termostatem firmy aquael, taniej mozna kupic zwykla grzalke(okolo do 10 zl w zaleznosci od mocy) i tzw wylacznik RT2 z regulacja temperatury (okolo 30 zl)ale to chyba nie tu powinno byc napisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba_doe Twojemu bojkowi raczej dokuczały gazy zbierające się w brzuszku albo był przejedzony.

Ps. Ty masz akwa 112l a to nie jest bez znaczenia ;)

A w ogóle gupików z bojownikiem lepiej nie mieszać, bo źle sie to skończy dla gupików. Mój bojek to w ogóle ma niezły temperament, goni po całym akwa zbrojnika (ponoć te ryby żyją w zgodzie :shock: ) aż mu wygryzł kawałek ogonka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten wywoływał już wiele kłótni czy tak czy nie.

Otóż zalezy to od samego bojownika.

Czy ma charakter tchórza czy agresora i mordercy.

Wpływa na to również "dzieciństwo"

Jeżeli w młodym wieku był odizolowany od innych i trzymany w szklance to na widok innych ryb zareaguje strachem i agresją

Jeśli od młodego trzymany był w stadku jest wyższe prawdopodobieństwo że może mieszkać w akwarium ogólnym.

 

Dla zainteresowanych Betta Splendens: http://strony.aster.pl/faolan/bojownik.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że bojownika można trzymać z innymi rybkami w jednym akwarium :D

Chodzi tylko o litraż jaki ma się do dyspozycji. Im większy litraż tym lepiej, no i trzeba wiedzieć z jakimi rybami nie można go trzymać. Na jednego bojka powinno przypadać 20l i jeśli nie jest z innymi rybami, które mogą go podgryzać czy toczyć z nim walk to będzie piękną, bezproblemową ozdobą akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bojus ma lagodne usposobienie. Zaadoptowal sobie rewir z tylu akwa razem z neonkami pod zabienica sercolistna. Poza tym plywa sobie przy tafli wody, je razem z reszta rybek i lubi sie połasic do reki :) Tak jak juz ktos napisal - wszystko zalezy od charakteru samego bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bojownik jest spokojny i tez zyje z innymi rybkami, jeli jakies atakuje to tylko dlatego ze to one go zaczepily, wczoraj tak bylo z moimi Danio, podplynely i go skubnely :P pogonil i je zostawil w spokoju. Jedyny minus to ze jak male rybki sie urodza w ogolnym to bojownik jest pierwszy do wyzerki :P ale tak robi wiele ryb. Wiec jesli chcesz to trzymaj bojka z innymi rybami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...