Skocz do zawartości

250l.


Kwiercyt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wkrótce mam założyć drugie akwarium, do którego pójdzie większość rybek z 250 litrowego zbiornika. Chciałbym już zacząć planować obsadę starego zbiornika, więc podam rybki które mnie interesują.

 

Ze starej obsady zostanie 1x skalar (jeden, bo kolegę na śmierć zagonił :evil:), 2 Mandi Małe(Sumy Pictusy), Gibbiceps i 5x Bocja Wspaniała.

 

Mam kilka rybek, które mi się podobają i chciałbym się zająć ich hodowlą jeśli to możliwe.

 

3-4x trzciniak

długonos ciernisty - ale nie wiem ile.

2x Akara pomarańczowopłetwowa - czy zbiornik nie za mały? I czy nie będzie im za ciasno?

Jeszcze może jakieś stadko np. 6-8 sumików szklistych, albo jakiś innych fajnych DUŻYCH stadnych rybek.

Podoba mi się duch amazoński, ale z tego co czytałem to z sumikami szklustymi mogłyby sie zakłócać, chyba.

I może partnera/partnerkę dla skalara, ale jak urośnie i poznam jego płeć.

 

Czy to nie będzie trochę za dużo? No i niechciałbym żeby się pozabijały, ale chyba z tego co czytałem nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rozumiem, że robisz taki restart w 250 i część obsady przerzucasz do innego zbiornika, a w 250 chcesz zrobić coś nowego.

 

Z podanych przez Ciebie propozycji to oddałbym tego skalara, bo już na pewno jest dorosły i nie dobierzesz do niego pary (skalary trzymamy w parach, kupuje się ich więcej i po tarle zostawia docelową ilość dobranych par). Trzciniaki odradzam, bo to ryba agresywna i jak węgorz natura każe mu wędrować. Zawsze będzie uciekał z akwarium co najczęściej kończy się znalezieniem suchego trzciniaka na podłodze, lub za szafką. Długonos ciernisty jest przydenny i myślę, że bocje skutecznie wykorzystują całe dno.

 

bocje wsp. 5szt ok

gibbiceps 1szt ok

mandi 2szt ok

myślę, że parka pomarańczopłetwych będzie ideal :D (tylko podobna akcja jak ze skalarami. Kup 5szt, poczekaj na tarło i pozostałe 3 szt oddaj)

Do tego z większych możesz dać mieczyki/molinezje lub gurami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzciniakach mi bardzo zależy, jeszcze się chyba nad nimi zastanowię. Ale w jednym sklepie widziałem trzciniaki ze skalarami, arowaną i zbrojnikiem. Jeszcze w innym sklepie (to hurtownia ryb była chyba) trzciniaki mieszkały dosłownie bez niczego, żadnego żwirku, nic gołe szkło. Myślę że po czymś takim to nie będzie zbyt wybredny. Chyba odważę się spróbować bo jak już mówiłem bardzo mi na nich zależy :).

 

Co do gurami, to czy taki gurami całujący nie zjadł by mi roślin? Wiele sprzecznych opinii słyszałem na ten temat. A inne gurami mi się nie podobają :(.

 

Długonos na pewno nie? Bo też jest fajny. Nawet jeden nie mógłby być? Chyba nie pozabija bocji? A bocje na razie są malutkie.

 

Skalar chyba jeszcze nie jest dorosły, no trochę urósł, bo mam go od około 2 miesięcy i ma jakieś 7 cm. Ale nie wiem czy w ogóle z niego nie zrezygnować.

 

To by były 2 Akary,może 2 trzciniaki, 2 pictusy, 1 zbrojnik, 5 bocji

I może jak by coś jeszcze w toni pływało jakieś stadko? Bo pomysłu nie mam i czy to nie będzie ciut za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę odświeżyć temat. Akwarium jest już po restarcie jakiś miesiąc. Pływa w nim 6 Bocji wspaniałych, 4 Mandi małe 1 Gibbiceps, 1 skalar, którego wkrótce oddam, oraz 6 krewetek filtrujących. Planuję dokupienie jeszcze pary Akar pomarańczowopłetwowych i to wszystko. Chciałem się upewnić czy Akary np. nie zapolują na krewetki? Albo czy mi innych ryb podczas tarła nie pozabijają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...