Skocz do zawartości

Kłopot z wodą


Marcell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę osoby doświadczone o pomoc!

Mam akwarium 50 litrowe z obsadą rybek mieszaną od ok. połowy roku założone dla mojego synka. Przez ostatnie 1,5 do 2 tygodnia woda zrobiła się lekko mętna, jakby lekko mleczna. Wymieniłem wczoraj wodę w ilości ok. 60% objętości. Dzisiaj ponownie zaczęła nabierać mętności. Chcę zaznaczyć, że nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca.

 

 

mod: 3. Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki. Widać,że nie czytałeś regulaminu. A to baaardzo źle !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wymieniłeś, pierwotniak zapewne się rozwinął.

 

Rozumiem oczywiście że filtr 24/7?

Woda odstane do podmian 24-48h?

Podmieniamy max ok 20% wody, raz w tygodniu, na odstaną.

Mieszana obsada czyli? Przerybienie źle wpływa na parametry wody.

 

Kolor czerwony jest dla moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam!

 

Ja nigdy wcześniej nie miałem akwarium i nie zamierzam zbytnio zagłębiać się w temacie. Szukam więc stosunkowo prostego rozwiązania. Akwa ma służyć radości mojego synka.

Jest prosty filtr z zestawu Hailea 200l/h, 2 mieczyki, 5 neonków, 2 pletki, 2 kiryski, 3 danio, 1 labeo, 1 gurami.

Czy taka 20 % podmiana wody odstanej 48h co tydzień usunie problem zmętnienia? Czy to wystarczy? Czy może dodatkowo jakaś chemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczne uzdatniacze/środki do krystalizacji wody jest be, jak nie trzeba jej nie dawaj ;). Przy odpowiednim dbaniu o akwarium powinno się lać co najwyżej nawóz dla roślin. Problem sam zniknie, po prostu należy trzymać się wytycznych co do dbania o akwarium, przestudiuj tematy o zakładaniu/utrzymaniu akwarium ;)

 

 

Dwa słowa co do obsady... no najlepsza nie jest, te gatunki mają stanowczo za mało przestrzeni i najlepiej byłoby je wymienić ale po koleji:

 

2 mieczyki -> za małe akwarium [wymóg 100l], możesz wymienić na platki o tym samym kolorze, będą się znacznie lepiej czuć w tym akwa niż mieczyki ;)

5 neonków -> ok, możesz nawet dokupić ze 2 sztuki

2 "pletki" -> tu mam dylemat, jak to paletki do dostaniesz opieprz :D ale jak to platki to jak najbardziej ok.

2 kiryski -> rybka stadna, 2 to nie stado, dokup 3-4 - co ważne - tego samego gatunku.

3 danio -> trochę za bardzo ruchliwe na 50l... mówi się że wymagają większego

1 labeo -> o ile pamiętam nie patrząc po komediach - za małe akwa

1 gurami -> za małe akwa...

 

Tylko ryby żyjące w optymalnych warunkach litrażowych i odpowiednich parametrach wody cieszą się długim i szczęśliwym życiem, do tego rzadziej zapadają na choroby/dostają pasożytów. Do tego niektóre gatunki mogą karłowacieć w za małym akwarium.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...