Jump to content

Witam pytanie o zbiornik 112l


Recommended Posts

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum . Akwarystyka zajmuje się od dwóch lat . Ostatnio musiałem zlikwidowac akwarium z powodu przeprowadzki do Berlina . Teraz zakładam akwarium na nowo i chciałbym się zapytać co do obsady akwarium 112l . Interesują mnie dość duże pielęgnice. Proszę o pomoc w dobraniu obsady

moja propozycja jest następująca :

2x akara cętkowana

5x otosek

2x barwniak czerwonobrzuchy

Co myslicie o takiej propozycji obsady ? Oczywiście jestem otwarty na sugestie

Pozdrawiam Karol

Link to comment
Share on other sites

W 112 l 2 pary które podałeś + otoski powinny bez problemu sobie poradzić i pomijając drobne rozgrywki terytorialne pomiędzy pielęgnicami nie powinno być problemu.

Z innych pielęgnic (ale małych bo dość duże to np. pawiooka, pomarańczowopłetwa, cytrynowa itp.) np. zebra (ale tylko 1 para jak chcesz mieć spokój), akara błękitna, sajica, meeka, ellioti, miodowa (konsumuje zawzięcie rośliny).

Link to comment
Share on other sites

chodziło mi o dość duże jak na akwarium 112l ^^ wydaje mi się ze Thorichthys ellioti będzie ciut za duży .Pielęgnica miodowa odpada zbiornik dość zarośnięty . zebra osobiście mi nie odpowiada .ale za to bardzo podoba mi się meeka . Spotkałeś się wcześniej z ta ryba ? Chodzi mi czy ktoś ze znajomych ja hodował albo Ty kiedyś ?

Link to comment
Share on other sites

Miałem Meeki dawno temu, w 112 jedna para będzie miała raj, gdybyś chciał mieć dwie pary z tego gatunku to zależy jak trafisz, bywają osobniki bardzo łagodne i w tedy będzie bez rozlewu krwi, a zdarzają się mega agresywne i nie przepuszczą w tedy nawet rybom z innych gatunków, zwłaszcza podczas tarła.

Link to comment
Share on other sites

Niestety Meeki miałem w czasach kiedy mój poziom wiedzy akwarystycznej był dość słaby ;) a nikt w tedy nie słyszał jescze o necie i takim SA. Meeki były w aqwa z innymi rybami, oczywiście przerybienie i takie tam... Odłowiłem kiedyś parę do 50 l :o w celu zwiększenia pogłowia ;) i nawet kilka razy się wytarły ale zawsze ikra bielała po kilku dniach.

Co do barwniaków to tak jak pisałem, spróbować można jak najbardziej ale, żeby kupić parę Meeka to muszą być już dorosłe i nie wiadomo jak w tedy będą reagować. Żeby para sama się dobrała musisz mieć co najmniej 5-6 sztuk młodzieży no a potem coś trzeba zrobić z resztą.

Link to comment
Share on other sites

Standardowo dla pielęgnic, trochę kryjówek z kamieni i korzeni (bywają bardzo płochliwe), rośliny jak najbardziej bo czasem wyrywają ale bez przesady, na dno drobny żwirek... nic specjalnego, reszta zależy od Twojej wyobraźni i gustu ;)

No i oczywiście jak to u pielęgnic dobra filtracja choć przy niewielkiej obsadzie to też bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam obecnie 4 samce (niedługo będą 3 bo jeden ma zaburzenia neurologiczne i raczej długo nie pociągnie). Dość spokojne, niepłochliwe, rośliny jedzą baaardzo umiarkowanie ;) dobór pary z kilku małych sztuk, ogólnie fajne pielęgnice z tej grupy "rozmiarowej".

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej, jak jeszcze miałem samicę (RIP) to miałem dziwny układ - 3 samce + 1 samica i cała czwórka pełniła role opiekunów. Ale to znowu warunki średni naturalne bo znowu przerybienie (sajica + miodowe). Miały zostać po jednej parze a pozostałe miałem oddać, potem zmiana planów, resztę miałem przenieść do większego aqwa a teraz zakup większego się oddala i niestety jest jak jest :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo spokojne jak na pielęgnice, mega płochliwe - mały ruch za aqwa a te głupki mało się o szyby nie pozabijają ;P Wpierniczają rośliny jak wściekłe. Moje są w dość niekomfortowych warunkach, mam 2 samce i 4 samice, pomimo przerybienia (są jeszcze Sajica) obie pary kilkukrotnie się tarły ale takie już są pielęgnice :) Wybrałem je ze względu na niewielkie rozmiary, spokojne usposobienie i wygląd (ale to kwestia gustu), miałem w planach duży zbiornik ale o tym już pisałem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...