Skocz do zawartości

Czy moj glonojad jest chory??? Help me


Olka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od okolo miesiaca mam akwarium niestety nie mam zbyt duzej wiedzy o rybkach zgodzilam sie na akwarium pod namowa chlopaka i od tej pory robie co moge by naszym rybkom bylo jak najlepiej. Martwie sie ostatnio o mojego glonojada. Ogolem akwarium ma 110 l wode podmieniam co 2 tyg ok 30% tak polecila mi kobieta w zoologicznym mam zywe roslinki i jedna sztuczna nie mam tez przesadnie duzo rybek jednak wracajac do tematu to moj glonojad jest troszke osowialy od wczoraj w niektorych miejscach ma jakby jasniejsze plamki i ciagna sie za nim jego odchody tzz taka dluuuga nitka odchodow martwie sie o niego bo chcialabym zeby bylo tym rybkom jak najlepiej i dogladam je jak moge prosze o pomoc i moze udizelenie jakis istotnych wskazowek dla poczatkujacych.

pozdrawiam

Olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w akwarium mam 25 stopni, a te odchody za nim 2 dni sie ciagnely w koncu oderwaly mu sie takie hmm mialy ok 30 cm dlugosci i teraz dalej sie za nim ciagna i sie wydluzaja. Najbardziej mnie martwi ze on jakis bardziej osowialy jest ma ok 7 cm dlugosci a te plamki to raczej nie ospa on po prostu miejscami jest taki jakby wyblakly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym karmisz go ? :)

 

Zbrojniki lubią jeść warzywa np surowy ogórek czy paprykę lub lekko podgotowaną marchewkę, groszek, brokuły, możesz też kupić tabletki dla zbrojników.

Masz w akwa jakieś korzenie? Celuloza z nich pomaga glonojadom w trawieniu, a te ciągnące się odchody to chyba wynik złej diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...