Skocz do zawartości

Glony


bombel6622
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, w moim akwarium 200 l na powierzchni utrzymuje sie szata takich pylkow to chyba glony, plywaja takie drobinki po akwarium, woda jest dobrze filtrowana i podnienana, ograniczylem swiatlo i nadal to samo, po wyczyszczeniu akwarium na drugi dzien to samo, jak temu zapowbiec moze jakas chemia tylko jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko spokojnie. Na 90 % są to drobne pęcherzyki powietrza lub drobinki normalnego kurzu. Wyłącz na chwilkę 2-3 godziny, napowietrzacz i filtr, a zobaczysz ,że one znikną. Jeśli nie to napisz do mnie sola, a dam ci nazwę preparatu naturalnego, który powinien pomóc. :))

 

Pozdrawiam - pejot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

glonojady (chodzi wam w tym wypadku o zbrojnika) glonami żywią się tylko z nazwy. Gdy dorosną robią się leniwe, i najchętniej żywią się pokarmem w tabletkach, bądź płatkami jedzenia, które opadną na żwirek.

I drobna uwaga do kasia 3105: masz akwarium od niedawna i Twoja wiedza o akwarystyce jest znikoma. Dlatego zanim coś napiszesz sprawdź czy jest to rzeczywiście prawda. ;)

Witam mam pytanie, w moim akwarium 200 l na powierzchni utrzymuje sie szata takich pylkow to chyba glony, plywaja takie drobinki po akwarium, woda jest dobrze filtrowana i podnienana, ograniczylem swiatlo i nadal to samo, po wyczyszczeniu akwarium na drugi dzien to samo, jak temu zapowbiec moze jakas chemia tylko jaka?

A czy napowietrzasz wodę i czy masz pokrywę? Kożuch może być od kurzu osadzającego się na tafli. Też tak miałam, jednak rozwiązaniem okazała się deszczownia, która wprowadza taflę w ruch i żaden kożuch się nie tworzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie, w moim akwarium 200 l na powierzchni utrzymuje sie szata takich pylkow to chyba glony, plywaja takie drobinki po akwarium, woda jest dobrze filtrowana i podnienana, ograniczylem swiatlo i nadal to samo, po wyczyszczeniu akwarium na drugi dzien to samo, jak temu zapowbiec moze jakas chemia tylko jaka?

 

zainstaluj deszczownie i po kłopocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...