Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do założenia akwarium przymierzam się od paru lat (jakoś nigdy nie wystarczyło chęci). Ostatnio dostałem akwarium 112l samo akwarium wiec postanowiłem założyć hodowle. Nigdy nie miałem akwarium wiec prosił bym doświadczonych akwarystów o pomoc, w wybraniu mi rybek i roślin, odpowiednich dla niedoświadczonego akwarysty. Prosił bym też o polecenie mi jakoś filtra dobrej firmy i innych akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że pytasz. Odpowiedzi będzie na pewno wiele tak samo jak i propozycji, jednak polecam nabycie choć podstawowej wiedzy nt. zakładania i utrzymywania zbiornika. viewtopic.php?f=43&t=6354

 

jeżeli chodzi o roślinki będzie to bardzo uzależnione od tego co jest dostępne w Twoim regionie.

Obsadę dobierzemy w innym temacie i innym dziale (obsady zbiorników) w zależności od upodobań.

 

Filtr i inne sprzęty w zależności od budżetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym litrażu najlepszy byłby już filtr zewnętrzny. Najlepiej kubełkowy, lub kaskada. Poziom filtracji podobny, główna różnica poziom głośności podczas pracy. Z kubełkowych to polecam do tego litraży tetrę EX700, AquaEL UNIMAX Professional 250 lub fluval 205. Z kaskadowych to polecam aquaela FZN-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kubełkowy jest filtrem zewnętrznym, zamkniętym w którym filtracja przebiega w kubełki i czysta woda wraca do akwarium wężami pod wodę. W przypadku kaskady filtracja również przebiega poza akwarium, jednak czysta woda spada "wodospadem" na lustro wody. Powoduje to hałas. Można się do niego przyzwyczaić lub nie. Kwestia gdzie stoi akwarium i jak mocny mają sen domownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić ze kaskada jest głośna, bo normalnie zalewasz akwarium jak najwyżej i rynienka od kaskady jest w najlepszym razie w wodzie i wtedy to taki lekki szum. Wątpię żeby ktoś miał tak wysokie akwarium by zostawić odstęp do wodospadu, który mógłby już być trochę przyglosnawy. Ja mam akwarium 1,5m od łózka i nic nie musiałem się do tego przyzwyczajać. Wiec zależy jak finansowo stoisz, ja rozważałem zakup pseudo-kubelka mini kani 120, to tez chyba nie najgorszy wybór jeśli nie możesz sobie pozwolić na te kubelki wymienione wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...