Skocz do zawartości

Zakładanie nowego baniaka 60 l [POMOC]


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowe akwarium 60l. Moje stare 110l narazie odstawię bo żadne rośliny nie chcą mi rosnąć dobrze ani nic;[

Więc tak zamierzam kupić do neigo 9l podłoża ADA AMAZONIA II. - 1. Dobrze czy może coś innego?

Jaki filtr kaskadowy będzie dobry do takiego akwa,myślałem o jakimś FZN-1 albo 2. 2. Co wy na to?

 

Reszte pytań później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stare 110l narazie odstawię bo żadne rośliny nie chcą mi rosnąć dobrze ani nic;[

no ja bym się na tym skupił a nie zakładał nowe akwarium.

światło ,podłoże/nawożenie ,co2 i nie ma czegoś takiego że rośliny nie rosną ,musi być konkretny powód ,ale ok ;)

 

jeśli chcesz wydać ok 225 zł na podłoże takie

to już zainwestuj w jakiś lepszy filtr... ten wystarczy ,ale już fzn2 byłby oczywiście lepszy

ada jak ktoś używa to dla najbardziej wymagających roślin... jak hodujesz moczarki itd nie opłaca się w ogóle ,bo i w samym żwirze [oczywiście nawożonym] znakomita część roślin się uchowa.

 

i pamiętaj ,rośliny/ryby nie rozwijają się przez to ile kasy się zainwestuje ,dbanie o akwarium ,właściwa opieka nad nim i wiedza.

nie ma zasady że na drogim podłożu rośliny lepiej rosną... jak ktoś się nie zna to i na ada nic nie wyhoduje [albo przy słabym świetle] ,a jak co nieco wie to i na ziemi ogrodowej za 5zł działa cuda.

 

o wiele taniej by Cie wyszło jakbyś podał co masz w starym i je przerobił ,na pewno znajdziemy powód dlaczego rośliny w nim nie rosną...

jakie światło ,jak nawozisz itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o podłożu ADA AMAZONIA II.Chciałbym mieć trawniczek i inne rośliny ;))

Nie wiem czemu w tamtym tak marnieją;/

Mam zwykły żwir ze sklepu akwarystycznego i rosliny mi gniją od spodu,potem odrywają się i pływają po akwa;/ Co jakiś czas daję pod rośliny kulki gliniano torfowe i inny nawóz z allegro rozpuszczony w wodzie.

Jako światło robi mi zwykła duża lampa taka co na halach prodykcyjnych są z jedna świetlówka 36W. CO2 nawoziłem z bimbrowni ale dlugo nie wytrzymywał roztwór.Parametry nieznane. Chce zmienić akwa na mniejsze bo nie mam odpowiedniej szafki pod te duże i wole mniejsze i mieć z pokrywą bo na tamtym mam szybę;/.

O minikani myślałem ale trochę droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh w tym starym akwarium nie najlepiej...

ako światło robi mi zwykła duża lampa taka co na halach prodykcyjnych są z jedna świetlówka 36W

tu problem moim zdaniem.

 

ok 0.3 w/l ,bardzo mało dla roślin.

bimbrownia ma jakikolwiek sens od 0.5 w/l

 

lampa nie akwariowa ,zapewne nie najlepsza dla roślin.

i zakładam że w tym wypadku statecznik magnetyczny...

 

warstwa żwiru? może za mała jak rośliny wypadają...

 

za ponad 200zł na samo nowe podłoże mógłbyś przerobić stare akwarium tak by było ok... a te 200zł to byłby początek wydatków w nowym akwa...

ja nad swoim mam szybę i nie narzekam ,tylko trzeba oświetlenie "obudować".

pamiętaj że jak kupisz mniejsze akwarium z pokrywą, raz że dużo wydasz ,dwa ,do sensownej uprawy roślin w każdym wypadku ok 60l konieczne jest przerabianie pokrywy... bo normalnie są montowane 1x15 ,a to wiąże się z wymianą statecznika itd. czyli jeszcze więcej roboty niż przy przeróbce starego akwa ;)

 

eh szkoda wymieniać większy zbiornik na mniejszy... mógłbyś w tym dużym zacząć wszystko od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz.

A mogę liczyć na Twoją pomoc od a do z ??

To co z tym oświetleniem? Na jakie zmienić,bądź co zmienić w tym starym?

 

Tutaj storna do mojego akwa (kilka fot).

Aha i rośliny nie wyglądaj ą tak ładnie jak na zdjęciu tylko znacznie znacznie gorzej.

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=9040&hilit=122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh na zdjęciach wystaje akwarium poza blat szafki...

już Ci kirysek chyba zwrócił uwagę.

 

wystawać nic nie powinno ,ba nic nie może...

bo pewnego pięknego dnia/nocy może być... problem.

a w takim wypadku nie uwzględnia się gwarancji za akwarium + 100l wody na podłodze... lepiej z tym zrobić i mieć spokój ,najlepiej większy blat ,stabilny żeby wszystko się mieściło. Na to pianka pod akwarium i podstawę mamy "odfajkowaną".

 

masz nad akwarium szybę. sam mam podobne rozwiązanie ale w tym wypadku musisz raz na jakiś czas ją oczyszczać bo może zbierać się nalot... najlepiej pozbywać się go octem.

 

no i teraz pojawia się pytanie ile możesz w to akwarium zainwestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...