Skocz do zawartości

akwarium 30l


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem forum, jeżeli powielam temat to z góry przepraszam. :)

Mam pytanie jestem w posiadaniu akwarium 30l i nie mam zielonego pojęcia jaki filtr byłby bardzo wydajny i jaką grzałkę do niego kupić.

 

z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poleciłbym jakiś filtr kaskadowy np. Aquael FZN-1, 30l to mały baniak więc po co jeszcze miejsce zajmować filtrem wewnętrznym.

Witam.

 

Zgodzę się z kolegą.

W swoim zbiorniku (45l) miałem filtr wewnętrzny Tetry. Obecnie mam kaskadowy FZN-1.

Wg mnie filtr wewnętrzny nie ma żadnych zalet.

 

Wady:

1. Zajmuje miejsce w akwarium.

2. Nie pokombinujesz z wkładami filracyjnymi. Pozostaje oryginalna gąbka.

3. Aby wyczyścić filtr, trzeba wkładać ręce do zbiornika. Nieraz zdarzyło się, że filtr otworzył się przy wyciąganiu i część syfu wróciła do akwarium.

4. Za filtrem zbiera się osad (glony). Żeby wyczyścić szybę, trzeba odczepić filtr. I wracamy do punktu nr 3.

 

Po za tym, mój egzemplarz był bardzo nieszczelny. Część wody dostawała się przez szczeliny do wirnika, który wylewał ją do akwarium bez filtrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/aq ... -3241.html Taki miałem w 27 l i dawał rade. masz mało roślin , ale pamiętaj, że im większa ilość "przeszkód" jakie będzie musiał pokonać strumień wypływającej wody z kaskady, tym mniejsza "pralka" ;) na logikę ;)wiec może warto by się zaopatrzyć w kilka roślinek dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...