Skocz do zawartości

podgotowana kapusta w akwarium (menu dla rybek)


marcjo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

staram się ostatnio urozmaicać menu moim rybkom. Sałata, arbuz i podgotowana kapusta.

Największa wojna w akwarium jest o arbuza, ale rybki bardzo lubią też kapustę (białą).

I stąd moje pytanie:

ile może leżeć w taka kapusta w akwarium, aby nie miało to złego wpływu na wodę w akwarium ( chodzi mi aby nie zaszkodzić rybkom - zmętnienie czy takie tam są dla mnie mało ważne, aby rybkom było OK)

 

PS. czy mogę im podrzucać jakieś inne "smakołyki" z mojej działki (sama natura bez żadnych oprysków), chodzi mi tu o np.winogrona, jabłka i inne warzywa czy owoce? Mam tam też kompostownik w którym hoduję dżdżownice na zanętę dla ryb, czy mógłbym poczęstować nimi rybki z akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://strony.aster.pl/elem/akk/s_kk.html

 

polecam tu zajrzeć

Kapusta biała

Umyte liście należy lekko obgotować (w przypadku zamrażania - również). Można trochę posolić.

Głąb należy natomiast ugotować nieco mocniej i najlepiej podawać bezpośrednio.

 

Kapusta Młoda

Umyte liście i głąb należy sparzyć. Można odrobinę trochę posolić.

Nadmiar możemy zamrozić, ale najlepiej podawać bezpośrednio.

 

Kapusta pekińska

Przepis 1:

Po dokładnym wypłukaniu, trzeba oddzielić miękkie części liści od łodyg (czyli twardych części liścia znajdujących się w jego środkowej części). Liście sparzyć wrzątkiem, łodygi ugotować. Można lekko posolić. W przypadku zamrażania należy postępować tak samo, jednak liści parzyć nie trzeba.

Leszek Misiak

Przepis 2:

Liście kapusty gotowac na wolnym ogniu aż do miękkości. Po ugotowaniu zdjąć wierzchnią (woskowatą) powłokę z obu stron liścia. Zamrozić. Liście są bardzo chętnie zjadane przez zbrojniki, głupiki, a nawet w niewilkich ilościach przez mieczyki.

 

Kapusta włoska

Liście należy lekko obgotować (w przypadku zamrażania - również). Można trochę posolić.

Głąb należy natomiast ugotować nieco mocniej i najlepiej podawać bezpośrednio.

 

w przypadku karmienia rybek ,czymkolwiek.

dajemy tyle jedzenia ile zjedzą od razu.

nic nie może ,nie powinno zalegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej przeszukałem fora odnośnie kapusty i przygotowałem zgodnie ze wskazówkami, tylko nigdzie nie znalazłem wzmianki ile taka kapusta może bezpiecznie dla wody i ryb być w akwarium.

Pokarm ten skierowany jest przede wszystkim dla zbrojników i kirysków, ale z tego co zaobserwowałem chetnie wciągają kapustę molinezje i mieczyki.

Wiadomo, że rybki nie zjedzą na raz liścia kapusty, moim zajmuje to 1-2 dni i właściwie oprócz wiekszych zgrubień nie mam co odławiać z akwarium. Ponadto zbrojniki rozkręcają sie dopiero w nocy (rano zawsze widzę duże postępy w konsumpcji he he he).

 

Całą przygodę z podawaniem kapusty, i innych przygotowanych warzyw rozpocząłem widząc braki w moich roślinach akwariowych. Wywnioskowałem, nie posiadając zbyt licznej kolonii ślimaków, że odpowiedzialne za ten stan są ryby roślinożerne i postanowiłem podsunąć im coś innego do jedzenia.(chyba, że to może jakaś choroba roślin)

Mam nadzieję, że zrobiłem dobrze. Jeżeli się mylę ( tylko ten co nic nie robi się nie myli) proszę o zwrócenie uwagi i nakierowanie na właściwą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...