Skocz do zawartości

Podstawa pod 120 litrowe akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem w trakcie zmiany akwarium z 54 litrowego na około 120 litrowe akwarium. Niestety pojawił sie problem otóż niemam go gdzie postawić:(

Biurko które posiadam wytrzyma nacisk takiego akwarium??

http://img38.imageshack.us/img38/9093/img0282f.jpg

Ewentualnie jakich przeróbek musiał bym dokonać aby nie było przykrych niespodzianek??

Proszę o pomoc akwarium bede zakładał od poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak je wzmocnić. Gdybym wywalił klawiaturę i dał tam kawałek deski równolegle do blatu która była by oparta o te noge nad którą jest klawiatura. to by wystarczyło ?? jak można je wzmocnić. B nie chce mi sie wywalać kasy na specjalna szafkę która na zdjęciach wygląda jeszcze mniej porządnie niż te biurko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie da się was czytać :D , Chcesz zalać sąsiada czy co ?? :shock:

Słuchaj , zrób tak :

-tam gdzie masz te szklane drzwiczki musisz dokręcić pomiędzy boki tył z płyty 18 mm.

-wywalasz szufladę pod klawiaturę i ślizgi z niej (te białe listwy co zostaną na bokach po wyjęciu szuflady :D )

-następnie tak, jedna przegroda nie sięga do samego blatu , musisz ją przedłużyć , także płytą 18 mm

- mając już tą przegrodę gotową dokręcasz tyły z 18 mm płyty . Pamiętaj aby tyły zawsze były pomiędzy bokami !!!

-tyły nie muszą sięgać do samej ziemi , wystarczą jak będą miały około +-40 cm wysokości

-może ci przeszkadzać ta "podstawka" pod nogi , więc ją wywal , albo daj tam krótszy tył

-płyty 18 mm zamówisz w castoramach , obi i innych takich , nie ma z tym problemu

-chyba , że masz jakieś stare półki itp , to możesz je wykorzystać .

-śruby : najlepsze byłyby konfirmanty ale zaczniesz marudzić że nie masz wiertła więc użyj zwykłych wkrętów do drewna np:Spax . Rozmiar wkrętów to : 5x70 mm, 5x50 mm pamiętaj przed wkręceniem nawiercić otwór wiertłem 4 mm , inaczej rozerwie ci płytę i wkręt nie będzie nic trzymał !!

-sprawdź na koniec czy blat nie jest ugięty lub czy się nie ugina , jeżeli jest z tym problem to dajesz dodatkową płytę na blat , także z 18 mm i przykręcasz ją od dołu porządnie spax-ami 3.5x25mm .

-jeżeli masz wszystko zrobione jak ci napisałem, to stawiaj śmiało akwarium , jeżeli czego nie zrozumiałeś to się spytaj , odpowiem ci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak uważasz , ja tylko napisałem jako to powinno być zrobione a co ty zrobisz to juz twoja sprawa ;) . Minimum to przedłużyć tą przegrodę i dać tyły z 18 mm płyty wysokie chociaż na 20 cm .Zapobiegnie to ugięciu blatu oraz kiwaniu się szafki na boki . To że biurko wytrzyma dziś, jutro pojutrze to nie znaczy że nie zacznie się kiwać za dwa,trzy miesiące . Więc jak już je przerabiasz to zrób to dobrze . Nie masz w piwnicy starych półek albo coś ?

Nie stawaj na nim bo wiem , że twój ciężar wytrzyma :D . Tylko różnica jest taka że ty nie pękniesz jak się biurko poruszy oraz ty będziesz na nim 5 minut a akwarium dużo dłużej ;) .

 

 

Ps , sorka dopiero teraz doczytałem :D , co to znaczy "tyle" przeróbek ? :D Przecież właśnie ci napisałem że masz przedłużyć tą przegrodę i dać tył z 18 mm :D . Starałem się to tylko czytelnie ująć ;) . Oraz opisać jak się to powinno porządnie zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec zgodnie z podpowiedziami planuje zrobić te biurko miej więcej tak:

http://img40.imageshack.us/i/biorko.jpg/

Panowie jesli dokonam takich przeróbek to na pewno będzie ok?? czy może jednak pozbierać trochę kasy i załatwić sobie szafkę np taką???

http://allegro.pl/item719341273_szafka_ ... _wawa.html

Bo powiem szczerze ze wynajmuje mieszkanie i nie chaciał bym go zalać;)

Czy taka szafka z allegro wytrzyma akwarium 200l tak jak to opisują??? przecież ona wygląda bardziej licho od mojego biurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

:D chciałem ci je podobnie narysować :D

Tak zrób i będzie ok ! Po dokręcaj tylko wszystkie śruby w biurku , dołóż płyty i będzie ok . Jak już chcesz kupować szafkę to w tej samej cenie sam sobie złożysz i raczej będzie pewniejsza niż ta z allegro . Wiem , że dużo osób trzyma na takich szafkach akwaria , ale wiem również dobrze , że robiąc taką masówkę w meblach to materiały użyte do budowy takiej szafki nie są najwyższych lotów ;) . Skręcaj to biurko porządnie i będzie git . Jak boisz się o ugięcia blatu to możesz ewentualnie dla pewności dokręcić wzmocnienia też z przodu , coś ala tył tylko że wysokie na 10 cm , ale nie sądzę , żeby były potrzebne ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...