Skocz do zawartości

generalne czyszczenie akwarium- a rybki?


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie o czyszczenie akwarium bo wiadomo ,ze w pewnym momencie przychodzi taki moment gdzie trzeba od nowa wyplukac piasek wyczyscic akwarium- generalne sprzatanie akwarium i wtedy co sie robi z rybkami bo przeciez po takim czysczeniu to 3tyg bez rybek trzeba a co z rybkami?

 

czy zostawia sie wody troche w wiadrze zeby pozniej wlac ja spowrotem z tymi bakteriami niezbednymi do zycia ryb ;) ja mam 60L i dopiero zakladam ale wiem ,ze kiedys przyjdzie taki moment i chce wiedziec jak wy robicie pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel czytam kolejny twój post i jest to kolejna bzdura. Nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz bladego pojęcia. Błagam. Poczytaj trochę o rybkach, ich pielęgnacji, pielęgnacji zbiornika. Restarty robi się TYLKO w przypadkach beznadziejnych. Wsadź głowę do zamkniętego powoli wietrzonego garażu z odpalonym mercedesem w dieslu i zobaczysz jak się czuły twoje ryby jak dostały 100% kranówy.

 

 

dexter, piasku się nie płucze, tylko odmula, do tego masz specjalny sprzęcik (może być elektryczny, a może być zwykły plasticzowy - nazywa się ODMULACZ), do szyb kup sobie czyścik magnetyczny i systematycznie czyść to nie będziesz miał problemy z syfem. filtr płucze się wodą odlaną z akwarium i wsadza z powrotem jak odmawia posłuszeństwa albo co dwa - trzy tygodnie. podmianka 20% wody na kranówę z uzdatniaczem (albo i bez) wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...