Skocz do zawartości

Podłoże do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jakiego podłoża użyć do akwarium?? Słyszałem o tym, żeby kłaść warstwę kamieni, na to żwiru i piasku. Ale od piachu woda przecież będzie mętna i brudna. Czy można przesiać żwir i wyłożyć akwarium warstwą małych kamyczków?? Dodam, że chcę posadzić moczarkę i nurzajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym czarny żwir-bardzo ładnie sie prezentuje z roślinami.

Drobny piasek-jeśli dobże wypłukasz woda nie będzie mętna,po zalaniu baniaka troche będzie ale filtr powinien sobie poradzić(trzeba częściej odmulać ponieważ są widoczne resztki jedzenia itp) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz dać piasek to musisz go dobrze wypłukac do momentu aż woda przy płukaniu będzie czysta wtedy nie bedzie mętna w aqwa probonuje go też wygotować bądż wyprażyć w piekarniku (ja mam takie podłoże) ale możesz sobie kupic w akwarystycznym jest tego pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz dać piasek to musisz go dobrze wypłukac do momentu aż woda przy płukaniu będzie czysta wtedy nie bedzie mętna w aqwa probonuje go też wygotować bądż wyprażyć w piekarniku (ja mam takie podłoże) ale możesz sobie kupic w akwarystycznym jest tego pełno

 

Nie. Jeśli żwirek jest ze skelpu, to prażyc ani gotowac nie musisz. Zabieg ten jest potrzebny jedynie wtedy, gdy podłoże skombinujesz ze środowiska zewnętrznego. Z żadnej, ale to żadnej rzeki piaasku nie nawoź.... Taki byś musiał gotowac, gotowac, plukac itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...